Acı Haberi Milli Savunma Bakanlığı Duyurdu, Şehit Sayısı 3'e Yükseldi!

Türkiye'ye Pençe Kartal – 2 Harekatı'ndan acı haberler gelmeye devam ediyor. Dün gece iki şehit haberi ile yüreği dağlanan Türkiye'ye bugün bir şehit haberi daha geldi. 3 askerin şehit olması büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Acı Haberi Milli Savunma Bakanlığı Duyurdu, Şehit Sayısı 3'e Yükseldi!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Irak'ın kuzeyinde yer alan Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'ndan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Dün gece 2 şehit haberi verilirken bugün de 1 şehit haberi son dakika bilgisi olarak duyuruldu.

4 ASKER YARALANMIŞTI!

Düzenlenen harekat kapsamında teröristlerle girilen çatışma neticesinde Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan'ın şehit olduğu bildirilmişti. Aynı çatışmada ise dört askerin yaralanarak tedavi altına alındı kamuoyuna duyurulmuştu.

YÜZBAŞI ERTUĞ GÜLER ŞEHİT OLDU!

Milli Savunma Bakanlığı bugün bir açıklama daha yaparak yaralanarak hastaneye sevk edilen ve tedavi altına alınan askerlerden olan Yüzbaşı Ertuğ Güler'in de şehit düştüğünü bildirdi. Yaralı olan diğer 3 askerin ise tedavilerine büyük bir özenle devam edildiği belirtildi.

BAKAN AKARDAN TAZİYE MESAJI!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir açıklama yaparak duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Şehit Yüzbaşı Ertuğ Güler için taziye mesajı paylaşan Bakan Akar, “Kahraman silah arkadaşımız 11 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve bakanlığımızın personelleri adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerin.” dedi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@