Acı haber geldi! 1 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralı

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde uzun süredir Kuzey Irak'ta etkili operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, hedefe yürüyen yolda acı haber geldi.

Acı haber geldi! 1 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralı

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde uzun süredir Kuzey Irak'ta etkili operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, hedefe yürüyen yolda acı haber geldi. Karadan ve havadan süren operasyon müjdeleyici haberler getirmiş olsa da tüm ülkeyi hüzne boğan haber de verebiliyor. 

Teröristlerin inlerine giren, tepelerine çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri kahramanlarından Türkiye'yi yasa boğan acı haber geldi. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde sürdürülen çalışmalar esnasında teröristlerce taciz atışı sonucu Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam şehit oldu. Kimliği açıklanmayan iki askerimiz de yaralandı.

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında etkin faaliyet gösterilen bölgelerde yer alan üs bölgesinin birine teröristler tarafından taciz atışı sonucu İstihkam Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam'ın şehit olduğunu, 2 askerimizin de yaralandığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı, yaralı askerlerin durumu hakkında, ''Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.'' açıklamalarında bulundu.