Acı haber akşam saatlerinde geldi: Ünlü sanatçı Bodrum’da hayatını kaybetti! Kötü haberi oğlu verdi

Acı haber akşam saatlerinde geldi: Ünlü sanatçı Bodrum’da hayatını kaybetti! Kötü haberi oğlu verdi
Acı haber akşam saatlerinde geldi. Gelen bir son dakika haberine göre ünlü caz sanatçısı İlham Gencer hayatını kaybetti. Geçtiğimiz Ağustos ayında 100. Yaşını kutlayan ünlü sanatçının vefat haberi üzüntüyle karşılandı.

Aktarılan son habere göre ünlü caz sanatçısı Gencer, Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayatını kaybetti. Ülkemizin ilk piyanist şantörlerinden olan İlham Gencer 100 yaşında vefat etti.

ACI HABERİ OĞLU DUYURDU

Ünlü ismin vefat haberini oğlu Bora Gencer sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Oğlu Gencer yaptığı paylaşımında, “Babam, Türkiye'nin babası, benim canım varlığımın sebebi. Dünya iyisi insan, adam gibi adam Bozkurt İlham Gencer'i kaybettik. Büyük üzüntü içindeyiz. Çok uğraştık, çok emek verdik. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi" ifadelerini kullandı.

İLHAM GENCER KİMDİR?

Türkiye'de caz müziğinin yaygınlaşmasına önemli katkılarda bulunan Gencer, 30 Ağustos 2022'de Bodrum'da özel bir etkinlik ile 100. yaşını kutlamıştı.

Henüz beş yaşındayken annesinden aldığı derslerle ve evlerindeki konsol piyanoyu çalarak başladığı müzik hayatını yaşamının sonuna kadar sürdüren sanatçı, birçok unutulmaz esere de imza attı.