Aç kurtlar Şehre indi

DAĞLARIN karla kaplanması üzerine aç kaldığı için Kars- Ani harabeleri karayoluna inen kurt, bir aracın çarpmasıyla telef oldu.

Haberler 15.11.2015, 23:18
Aç kurtlar Şehre indi
(DHA)- DAĞLARIN karla kaplanması üzerine aç kaldığı için Kars- Ani harabeleri karayoluna inen kurt, bir aracın çarpmasıyla telef oldu.

Yoldan geçenler, yol kenarına savrulan kurdun leşini görmek için araçlarından inerek hayvanı inceledi. Kurt, incelenmek üzere Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü. Merkez Müdürü Doç. Dr. Erdoğan Uzlu, olumsuz hava koşulları arttıkça bu tür yırtıcı hayvanların daha kolay yiyecek bulabilmek için kar yağışıyla beraber merkezlere indiğini söyledi. Bu sezon daha kış gelmeden erken bu tür vakalara rastlanmaya başlandığını belirten Uzlu şunları söyledi:

"Olayı değerlendirmek için hayvanı öldüğü yerden alıp merkeze getirdik. Merkezde Nekopsi’si yapılacak ve ölüm sebebi tam olarak ortaya çıkacak. Birkaç açık kanamalı yarası var. İlk belirtiler araba çarpması sonucu öldüğünü düşündürüyor. Kurt sürülerinde genç bireyler, yetişkin hale gelince sürü lideriyle lider olmak için rekabete giriyor. Bu rekabette baskın olan sürüde kalıyor. Bunun gibi genç bireylerde yeterince yer bulamayınca sürüden kovuluyor. Sürüsünü oluşturmak için tek başına gezebiliyor. Avcıların da bu tür hayvanlara karşı biraz daha hassasiyet göstermeli ve o yerleşkedeki küçükbaş besiciler de daha dikkatli olmalı. Bu tür hayvanlara silah atmaktansa besicileri iyi köpeklerle önlem almasını istiyoruz."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@