Abdullah Gül için Cuma Namazı 28 Dk Geç Başladı

11’inci CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, eski milletvekili Faruk Bayrak’ın daveti üzerine geldiği Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Evrensekiz Beldesi’nde yoğun ilgiyle karşılandı.

Haberler 14.11.2015, 00:53
Abdullah Gül için Cuma Namazı 28 Dk Geç Başladı
 (DHA)- 11’inci CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, eski milletvekili Faruk Bayrak’ın daveti üzerine geldiği Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı Evrensekiz Beldesi’nde yoğun ilgiyle karşılandı. Cuma namazını belde halkıyla birlikte Merkez Camisi'nde kılan Gül, Bayrak’ın sahibi olduğu çiftliğe geçerken kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyenleri de kırmadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Şanlıurfa Milletvekili ve arkadaşı Faruk Bayrak’ın çiftliğine daveti üzerine karayoluyla Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’ne bağlı 3500 nüfuslu Evrensekiz Beldesi’ne geldi. Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Evrensekiz Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Nalbant’ın yanı sıra AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ile çok sayıda vatandaş tarafından çiçekle karşılanan Gül, yoğun ilgi gördü. Belde halkı 11’ncü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı. Gül, yoğun ilgi karşısında memnun olurken, elini öpmek isteyenlere ise izin vermedi.

CUMA NAMAZI KILDI

Abdullah Gül, karşılanmasının ardından cuma namazını beldedeki Merkez Camisi'nde kıldı. Gül’ün geleceği camide saatler öncesinde geniş güvenlik önlemi alındı. Camiye girenler de elektronik cihazlarla aramadan geçirildi. Gül'ün gelişinin gecikmesi nedeniyle 12.02'de olan cuma namazına saat 12.30 sıralarında başlandı.

Cami girişinde de yoğun ilgiyle karşılanan Gül, çevredekileri selamlayıp hatırlarını sordu. Yolda karşılaştığı çocuklara "Bu saatte okulda olmanız gerekiyor mu?" diye soran Gül’e, Kırklareli Valisi Civelek, ‘Efendim öğlen arasındalar’ diye cevap verdi. Çocuklarla sohbet eden Gül, cuma namazının ardından Evrensekiz Belde Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Nalbant’ı makamında ziyaret etti. Basının alınmadığı görüşmenin ardından Abdullah Gül ve beraberindekiler Şanlıurfa eski AK Parti milletvekili Faruk Bayrak’ın sahibi olduğu Paşababa hayvan çiftliğine geçti.

Belde halkı 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyaretinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Belde sakinlerinden Hayri Özbay, "Ben bu yaşıma geldim ilk kez eski de olsa Cumhurbaşkanı gördüm. Bizim beldemize gelmesi bizi çok mutlu etti” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@