Abd Temsilcisi Eleştirileri Boş Çıkardı: Türkiye Dâhil Orta Doğu Ülkeleri Deaş'la Mücadelede Çok Şey Yapıyor Jake !..

ABD Başkanı’nın DEAŞ’a Karşı Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi John Allen Türkiye dâhil Orta Doğu ülkelerinin DEAŞ’la mücadelede çok şey yaptıklarını bildirdi.

Haberler 11.09.2015, 10:39
Abd Temsilcisi Eleştirileri Boş Çıkardı: Türkiye Dâhil Orta Doğu Ülkeleri Deaş'la Mücadelede Çok Şey Yapıyor Jake !..

-Emekli General John Allen CNN muhabiri Jake Tapper’ın sorularını yanıtladı. “Türkiye ve diğer ülkeler nerede?” diye soran gazeteciye Allen, “Özellikle Türkiye olmak üzere Ürdün, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkeler topraklarında Suriye muhalefetini eğitme konusunda bize eğitim alanları sundu. Geçen ay tamamladığımız müzakerelerin doğrudan sonucu olarak Türkiye hava alanlarını bize açtı, sadece vurucu uçaklar anlamında değin istihbarat, keşfi ve uçak bakım ve askerlerin tedavi edilmesi anlamında da. Yani onlar çok şey yapıyor Jake” dedi.

ANKARA(ANKA) – ABD Başkanı’nın DEAŞ’a Karşı Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi John Allen Türkiye dâhil Orta Doğu ülkelerinin DEAŞ’la mücadelede çok şey yaptıklarını bildirdi.

Emekli General John Allen CNN muhabiri Jake Tapper’ın sorularını yanıtladı. “Dinlediğiniz Cumhuriyetçi adaylardan, izleyicilerimizden her zaman duyduğumuz şeylerden biri, müttefiklerimiz nerede? Türkler nerede? Ürdünlüler nerede? Körfez ülkeleri nerede, çok zengin Körfez ülkeleri BAE ve Katar ve Suudi Arabistan. Onlardan almayı istediğiniz kadar yeterli yardımı almadığınızı biliyorum. Problem ne? Neden yapmıyorlar? Herkesten fazla onlar tehdit altında değil mi?” sorusuna Allen, “Kesinlikle tehdit ediliyorlar ama onlardan hiçbir şey almadığımız formülasyonunu sorgulamak isterim” dedi.

John Allen açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Örneğin sürecin başlarında Suudiler oldukça cömert 500 milyon dolar insani iyi niyetli hareketle neredeyse tüm Koalisyonun önüne geçti. Körfez’in diğer üyeleri insani yardım anlamında benzer bağışlar yaptı. Birçok Arap hava kuvvetlerinden uçaklar Suriye üzerinde ABD Hava Kuvvetlerinin kanatları üstünde uçtu. Özellikle Türkiye olmak üzere Ürdün, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkeler ülkelerinde Suriye muhalefetini eğitme konusunda bize eğitim sahaları verdi. Geçen ay tamamladığımız müzakerelerin doğrudan bir sonucu olarak Türkiye hava alanlarını bize açtı, sadece vurucu uçaklar anlamında değin ama istihbarat, keşfi ve uçak bakım ve askerlerin tedavi edilmesi anlamında. Yani onlar çok şey yapıyor Jake.” (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@