ABD Cumhurbaşkanı Erdoğan'I Şiddetle Kınadı! İşte Nedeni

ABD DIşişleri Bakanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kınama mesajı yayımladı. ABD'den gelen kınama mesajının nedeni Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yahudi karşıtı söylemleri gösterildi.

ABD Cumhurbaşkanı Erdoğan'I Şiddetle Kınadı! İşte Nedeni

ABD Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kınama mesajı yayımladı. Mesajda, Washington'un Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Yahudi karşıtı yorumlarını şiddetle kınadığını' açıkladı.İşte o açıklamanın detayları. 

ABD'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A KINAMA

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'in kanlı eylemleri sonrasında yapmış olduğu açıklamalara değinildi. ABD Bakanlığı'nın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kınanmasına dair anti-Semitist açıklamalar vurgusu öne çıktı. 

İşte O Kınama Mesajı

"ABD, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yahudi halkıyla ilgili son zamanlarda yaptığı anti-Semitist açıklamalarını şiddetle kınıyor ve onların kınamayı hak ettiğini düşünüyor"

KIŞKIRTICI AÇIKLAMALARDAN KAÇININ ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yayımlanan açıklamanın devamında ise kışkırtıcı açıklamalardan kaçınma çağrısı geldi. Çağrı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında Türkiye Liderlerinede yapıldı. Çağrının devamında ise "Türkiye'yi (İsrail ile Filistin arasındaki) çatışmayı sona erdirme çalışmalarında ABD'nin yanında yer almaya çağrıyoruz" açıklaması yer aldı. 

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yazılı açıklamasının son bölümünde ise "ABD, tüm biçimleriyle Yahudi karşıtlığıyla mücadele etme konusunda son derece kararlıdır. Yahudi karşıtlığına sıklıkla eşlik eden şiddeti ve onu kuvvetlendiren tehlikeli yalanları ciddiye alıyoruz. Yalanlara her zaman gerçeklerle karşı koymalı ve nefret suçlarına adaletle yanıt vermeliyiz." ifadeleri yer aldı. 

Yorumlar (1)
F. T. MT 4 hafta önce
Yahudilerin hepsi zulmü desteklemiyor. Bu zulmu yapanların Allah tez zamanda belasını versin. Önceki liderleri feci şekilde sürüne sürüne öldü. Bu da yakındır. Kutsal ayda ibadetteki insanlara saldırmayı haklı bulan abd kendi kanında boğuğlacaksın. Bekleyin. Zalimin sonu yaklaşınca zulmünü arttırırmış.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@