ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı sevenler dikkat! Üzüleceksiniz: Son dakika duyuruldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sevenlerini üzen haber verildi ve adaylık tartışması henüz devam ederken yeni bir haber duyuruldu.

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı sevenler dikkat! Üzüleceksiniz: Son dakika duyuruldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan sevenlerini üzen haber geldi ve ve altılı masa için adaylık tartışması henüz devam ederken, pek çok kesim adaylık için Mansur Yavaş’ı öne sürdüğü aktarıldı. ABB Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan ise dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na adaylık desteği geldiği paylaşıldı.

ADAYLIK İÇİN ÜZEN HABER GELDİ

Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek verdiği belirtilerek Yavaş, dün Ankara Büyükşehir Belediyesi Kentkoop Mahallesi’nde düzenlenen törene katılarak burada açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, törene katılan Kılıçdaroğlu’na “Temennimiz, bu yıl açılışa Cumhurbaşkanı olarak teşrif etmeniz.” diye seslendiği belirtilerek Kılıçdaroğlu bu çağrıya cevap vermezken, Mansur Yavaş adaylık iddialarına da kapıyı kapatmış olduğu değerlendirmeleri yapıldı.

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu da bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu açıklamasında Hedeflerinin, CHP’li belediye başkanlarının yaptıklarını, Türkiye genelinde hiçbir ayrım yapmadan hayata geçirmek olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

"Bunu yaptığımız zaman göreceksiniz, Türkiye küllerinden yeniden doğacak. Yeniden güçlü bir Türkiye’yi inşa edeceğiz, birilerinden para dilenmeden. Türkiye zengin bir ülke. Birilerine el, avuç açmadan biz bunları yapacağız.

Hesap vermek kadar değerli bir görev yoktur. Bugün, Mansur Yavaş Başkanımız, halkına hesap veriyor, ‘Biz, bunları yaptık’ diyor. Bundan daha değerli ne olabilir?

ASIL TEMEL HEDEF NEDİR? 

Yani müteahhidi çağırıp, ‘Şu işi sen hallet, üstüne bir para artarsa onu da bizim yandaşa ver’ demiyor. Temiz bir siyaset için ne gerekiyorsa, onun gereklerini yapıyor belediye başkanı arkadaşlarımız. O nedenle diyorum, yeni, güzel bir sayfayı açmak zorundayız. Altı liderin bir arada olmasının temel hedefi de budur. Altı lider bir aradayız, hepimiz demokrasiyi istiyoruz. Hepimiz bu ülkede huzur içinde, beraber, birlikte yaşamak istiyoruz. Niye, hangi gerekçeyle kavga ediyoruz? Beraber olmak, kucaklaşmak varken, niye ayrılıklar, niye kavgalar? Helalleşmeyi onun için söyledim. Helalleşmenin zamanı geldi ve geçiyor bile. Artık eskileri bir tarafa bırakalım. Ufkumuza, büyümeye bakalım."

SONRAKİ HABER