Abant'ta 1 Metre Karda Yılbaşı Tatili

BOLU'daki doğa harikalarından Abant Tabiat Parkı'nda oteller, yılbaşı tatilinde tamamen doldu. Tatilciler, 1 metreyi bulan karda göl etrafında yürüyüp faytonla gezdi.

Haberler 31.12.2015, 20:43
Abant'ta 1 Metre Karda Yılbaşı Tatili

(DHA)- BOLU'daki doğa harikalarından Abant Tabiat Parkı'nda oteller, yılbaşı tatilinde tamamen doldu. Tatilciler, 1 metreyi bulan karda göl etrafında yürüyüp faytonla gezdi.

Doğal güzellikleriyle ünlü Abant'ta dünden bu yana lapa lapa yağan kar etkisini sürdürüyor. Kar kalınlığı tabiat parkında 1 metreye ulaştı. Otellerin önündeki araçlar kar yığınlarının altında kayboldu. Göl etrafındaki yol ve otellerin önünde biriken kar güçlükle temizlendi. Göl çevresindeki alanlar, iskeleler ve çam ormanlarının beyaz örtüyle kaplandığı Abant'taki otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Yeni yıla çam ormanlarının arasındaki tabiat parkında girecek olan tatilciler, karın keyfini çıkardı. 1 metreyi bulan karda göl etrafında yürüyüşe çıkan tatilciler, faytonlarla göl turu attı. Kimi tatilciler de göl kenarında kardan adam yapıp, kartopu oynadı. Yılbaşı tatili için ailesiyle birlikte Abant'a gelen İlayda Özçetin, Abant'a hayran kaldığını belirterek, "Abant çok güzel. Karla kaplı hali de muhteşem. Ailemizle birlikte yeni yılı burada karşılayacak olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@