AA'nın Genel Müdürü Şenol Kazancı 'gazeteci' değil, AKP Gençlik Kolu Başkanı

Anadolu Ajansı’nın başında Şenol Kazancı'nın hızlı yükselişi parmak ısırttı...

Haberler 14.09.2015, 12:40
AA'nın Genel Müdürü Şenol Kazancı 'gazeteci' değil, AKP Gençlik Kolu Başkanı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın küçük oğlu Bilal Erdoğan ile Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaş olan Kazancı, arkadaşının referansı ile bürokrasi basamaklarını hızla tırmandı.

Sözcü'nün haberine göre AKP İstanbul İl Gençlik Kolları’nın Kurucu Başkanı olan Kazancı, 2011 yılında önce Başbakanlık Başdanışmanı, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilince de Saray’a aynı görevle geçti. Kazancı daha sonra da devletin ajansının başına getirildi. Gazetecilikle ilgisi olmayan Kazancı'nın tek tecrübesi yandaş TVNET’in başında bir süre yayın yönetmenliğinden ibaret.

Bir dönem Yeni Şafak gazetesi’nde yazarlık yapan Kazancı’nın ismi 17 Aralık sonrası sızdırılan ses kayıtlarında da geçiyordu. Başbakan Erdoğan’ın Danışmanı Şenol Kazancı ile Başbakanlık Mali İşler Daire Başkanı Kasım Bostan arasında geçtiği iddia edilen bir konuşmada paraları koymak için bir kasa isteniyordu. Ses kaydına göre; Kazancı’ya ait olduğu öne sürülen ses, Bostan olduğu öne sürülen kişiden acil büyük boy kağıt kıyma makinesi ve paraları koymak için kasa istiyor. İki isim ikinci görüşmede işlerini bitirdikten sonra Efkan Ala’ya bilgi vermeleri üzerine konuşuyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@