905 Kiloluk 'paşa', 14 Bin Liraya Alıcı Bekliyor

SİVAS'ta Kurban Bayramı'na iki gün kala kurulan hayvan pazarının gözdelerinden 905 kilo ağırlığındaki 'Paşa' isimli tosun, 14 bin liraya alıcısını bekliyor. 

Haberler 22.09.2015, 16:57
905 Kiloluk 'paşa', 14 Bin Liraya Alıcı Bekliyor
Yasin KIRAS/SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta Kurban Bayramı'na iki gün kala kurulan hayvan pazarının gözdelerinden 905 kilo ağırlığındaki 'Paşa' isimli tosun, 14 bin liraya alıcısını bekliyor. 

Ahırlar bölgesinde canlı hayvan pazarında Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hareketli günler yaşanıyor. Merkez ve ilçe köylerden çok sayıda kurbanlığın getirildiği hayvan pazarında, simental cinsi tosun dikkatleri üzerine çekti. 905 kilo ağırlığındaki 'Paşa' isimli tosuna satıcısı tarafından 14 bin lira değer biçildi. 90 kilo ağırlığındaki tosunu Sivas'ın Hafik İlçesi Tuzhisar Köyü'nden getirdiğini ifade eden sahibi Hüseyin Çelik, "Yaklaşık 25 yıldır bu işi yapıyorum. Bu yıl 15 tane hayvan getirdim. Ben bu simental cinsi hayvanı arpa, yulaf ile besledim. Yaklaşık 905 kilo. Bu hayvana 14 bin lira ücret istiyorum. Alıcısını henüz bulamadık, son güne kadar bekleyeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@