9. Video Sonrası AK Parti'den Sedat Peker Açıklaması! Hata Yapanı...

Suç örgütü lideri Sedat peker tarafından yayımlanan videoların ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan açıklama geldi. Bülent Turan, Sedat Peker'e yönelik açıklamasında hata yapan ayıklamak görevimiz dedi.

9. Video Sonrası AK Parti'den Sedat Peker Açıklaması! Hata Yapanı...

Suç örgütü lideri Sedat Peker sitasi gündeme ilişkin yeni iddialarda bulummaya devam etti. 

Peker tarafından yayımlanan videoların ardından ise AK Parti'den önemli bir açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Turan gündemde yer alan iddialar hakkında bir konuşma yaptı. Turan'ın siyasi gündemi ele aldığı konuşmasının satır başları. 

BÜLENT TURAN'DAN SEDAT PEKER AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gün içinde bir basın toplantısı düzenledi. 

Basın toplantısının genel konusu gündemde yer alan başlıklar oldu. Bu çerçevede son dönemlerde siyasi gündemde konuşulan Sedat Peker videoları hakkında bazı değerlendirmelerde bulunan Turan muhalefet partilerinin Meclis'te Araştırma Komisyonu kurulması yönündeki talebine yanıt verdi. 

Turan konuşmasının başında; Gazi Meclis'in kendi gündemine hakim olan ne yaptığını bilen, milletin beklentilerini yasal zemin içerisinde değerlendiren çok önemli bir kurum olduğunu ifade ederek bir mafya liderinin Twitter köşelerinin, kahvehane ağzının gündemi belirleyemeceğini ifade etti. Konuşmasının devamında toplumun derdi birim derdimiz diyen AK Parti Grup Başkanvekili konuşmasının devamında yanlış yapan, hatalı davranan hele ki bizim partimiz varsa bunu ayıklamak temizlemek bizim görevimiz, açıklamasında bulundu.

Bülent Turan konuşmasına şu sözlerle devam etti. 

"AK Parti'yi demokratik ülkelerdeki örneklerin dışında 20 yıldan beri iktidar yapan en büyük özellik halkına rağmen iş yapmamasıdır, milletine rağmen iş yapmamasıdır. Hatasını görmesi, yanlışı varsa revize etmesi gerekli görüşmeleri yapmasıdır. Dediğiniz konuda da (Sedat Peker'in iddiaları) AK Parti'nin hatası varsa bireysel olarak bunu gereğini AK Parti yapmak durumundadır."

Turan konuya ilişkin ayrıca TBMM'nin, devletin kurumlarının bir adamın bir ekran karşısındaki konuşmalarından yola çıkarak belirlemenin doğru olmadığını ifade etti. Muhalefet partilerine de bir eleştiride bulunan Turan konuşmasında muahalefetin bir mafya babası iddiasındaki kişinin argümanlarını alıp taşımak olmadığını söyledi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@