9 Ocak Pazartesi tatil edilen iller

Öğrencilerin merakla beklediği haber için resmi kaynaklardan açıklamalar gelmeye başladı. İstanbul dahil yurdun büyük bir kısmında 9 Ocak 2017 Pazartesi Okullar Tatil... Diğer iller ise şöyle...

Haberler 07.01.2017, 20:37 08.01.2017, 19:48
9 Ocak Pazartesi tatil edilen iller

9 Ocak Pazartesi Okulların tatil edildiği iller şöyle: 

İSTANBUL'DA YARIN EĞİTİME 1 GÜNLÜK ARA

İstanbul'da yarın (Pazartesi) okullar tatil mi sorusu yanıtını buldu. İstanbul Valiliği, kenti etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle, yarın (Pazartesi) ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

DÜZCE'DE OKULLARA KAR MOLASI

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de kentte etkili olan yoğun kar yağışının ardından hıfzıssıhha kararı gereğince okulların tatil edildiğini söyledi. İlçede buzlanmanın artmasının da beklendiğini aktaran Yemenici, aksaklığa meydan vermemek adına kentte eğitim ve öğretime, 9 Ocak 2017 tarihinde 1 gün ara verileceğini, ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.


ÇANAKKALE'DE OKULLAR YARIN TATİL


Çanakkale'de kent merkezi ile 8 ilçede yarın, Gelibolu ilçesinde de yarın ve salı günü olumsuz hava şartları nedeniyle okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okullarla ilgili tatil kararı alındığını söyledi. Ulaşımın bazı bölgelerde güçlükle yapıldığı kentte, merkez ile Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice ve Lapseki ilçelerindeki tüm okullarda yarın eğitim yapılmayacağını aktaran Memiş, Gelibolu ilçesinde ise 9 ve 10 Ocak olmak üzere iki gün eğitime ara verildiğini kaydetti. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

BURSA'DA EĞİTİME 1 GÜN ARA

Bursa'da olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür." ifadelerine yer verildi.


ZONGULDAK VALİLİĞİ AÇIKLADI

Zonguldak'ta Valiliği’nden yapılan açıklamada, "İlimiz Merkez bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde yaygın, örgün ve özel eğitim kurumlarında okullar yarın 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlilerimiz de 1 gün idari izinlilerdir" denildi.  Zonguldak Valisi Ali Kaban da kar tatilini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Vali Kaban’ın paylaşımında, "Zonguldak’a güzel bir kar yağıyor. Beklenen oldu sonunda. Yarın okullar tatil. Keyfini çıkarın" ifadeleri yer aldı.

KIRKLARELİ'DE OKULLAR 9 OCAK PAZARTESİ TATİL 

Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada 09.01.2017 Pazartesi günü Kırklareli Merkez ve İlçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm Özel/Resmi okullar ve kurumlar kar/buzlanma nedeniyle 1(Bir) gün tatil edilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personel 09/01/2017 Pazartesi günü 1(Bir) gün idari izinlidir.

YOZGAT'ta da tatil

YOZGAT’ta yoğun kar yağışı ile birlikte olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar pazartesi günü tatil edildi. Yozgat Valiliği, merkez ve 11 ilçesinde ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı. Valilik, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı bildirildi.

EDİRNE'de okullar 9 Ocak Pazartesi tatil

Okullar EDİRNE VE İLÇELERİNDE 9 Ocak Pazartesi günü tatil edilmiştir. ..

Çorum merkez ve 3 ilçesinde eğitime kar tatili

ÇORUM'da etkili kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde yarın için okullar tatil edildi. Çorum'da gün boyu etkili olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerindeki yarın okulların tatil edilerek eğitim- öğretime ara verildiği belirtildi.

AMASYA'DA OKULLAR TATİL

Amasya'da etkili kar yağışının gün boyu devam etmesi sonrasında Valilik tarafından il genelindeki okulların yarın tatil edildiği duyuruldu.
Öte yandan karayollarında kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 


ANTALYA İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI


Antalya'nın doğusunun iç kesimlerinde ve Konya'nın güneyinde görülecek yağışların bugün15:00 dan itibaren, yarın (08.01.2017) akşam saatlerine kadar yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Antalya-Konya kara yolu başta olmak üzere, yoğun kar yağışlarından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre İstanbul'da kar yağışının Perşembe gününe kadar sürmesi bekleniyor. Megakent İstanbul için hafif kar yağışı bile çileye dönüşürken bu kadar yoğun kar yağışının ardından 9 Ocak 2017 pazartesi günü okulların tatil edileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

İstanbul'da okullar tatil olacak mı? sorusunun cevabı henüz resmi kaynaklardan açıklanmadı. Öğrenci ve veliler İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Twiter hesabından gelecek kar tatili açıklamasını bekliyor.

9 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı?

Resmi kaynaklardan açıklama geldiği anda detay haberimizde yer alacaktır.

İşte Pazartesi günü İstanbul'da okullar tatil mi? sorusunun yanıtı...

Pazartesi Okullar Tatil mi sorusunun cevabı haberimiz detayında...

istanbul 9 ocak pazartesi tatil mi

İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nihayet geldi. Meteoroloji'nin yaptığı son dakika uyarılarının ardından dün akşam itibari ile kar yağışı tüm İstanbul'u etkisi altına aldı. Kar yağışının gelecek haftaya kadar devam etmesi beklenirken öğrencilerin ve velilerin gözü kulağı İstanbul Valiliği'nden gelecek açıklamaya çevrildi. 9 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı? İstanbul Valisi açıklama yaptı mı? Öğrenciler Pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun cevabını ararken Vasip Şahin'den henüz bir açıklama gelmedi.

İSTANBUL'DA PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL OLACAK MI?

İstanbullular dün akşam yağan ve hala devam eden yoğun kar yağışının ardından gözlerini Vasip Şahin'den gelecek kar tatili açıklamasına çevirdi. 9 Ocak Pazartesi için kar tatili bekleyen öğrenciler Vasip Şahin'e sosyal medyadan mesajlar göndermeye başladı. Kar yağışının yarında bu şekilde devam etmesi durumunda İstanbul'da okulların tatil edileceği düşünülüyor. İstanbul Valiliği'nden gelecek son dakika kar tatili açıklamalarını sabah.com.tr'den takip ederek öğrenebilirsiniz.


İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN'DEN KAR AÇIKLAMASI


İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışıyla ilgili olarak, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Vali Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte sokakta bulunan 2 bin 580 kişinin barınma merkezlerinde ağırlandığını belirterek, ilgili tüm kamu kurumlarının temsilcilerinden oluşan kriz merkezinin, kar nedeniyle yaşanacak olaylara müdahale ve koordinasyon için 24 saat görev başında olduğunu söyledi.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@