81 il için son dakika duyurusu geldi! Bu geceden itibaren çok kuvvetli gelecek önlem alın

Türkiye'de vatandaşlar için her gün Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden günlük hava durumu tahminleri gelmeye devam ediyor. Buna göre ise yapılan açıklamalarda duyurular yapılıyor. 81 il için son dakika duyurusu geldi! Bu geceden itibaren çok kuvvetli gelecek önlem alın

81 il için son dakika duyurusu geldi! Bu geceden itibaren çok kuvvetli gelecek önlem alın

81 il için son dakika duyurusu geldi! Bu geceden itibaren çok kuvvetli gelecek önlem alın - Türkiye'de vatandaşlar için her gün Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden günlük hava durumu tahminleri gelmeye devam ediyor. Buna göre ise yapılan açıklamalarda duyurular yapılıyor. Vatandaşın bir numaralı gündeminde yer alan hava durumu kış aylarına gelinirken bu süreçte kişiler tarafından sürekli araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise günlük tahminlerini açıklarken yurt geneli için uyarı açıklamalarını yaptı. Bu doğrultuda bu gece itibariyle geleceği duyurulan bu hava olayları ile ilgili tüm gelişmeler Kamu Gündemi adresinde yer ediniyor.

TÜRKİYE GENELİ UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. İşte Türkiye Geneli yapılan uyarı.

81 il için son dakika duyurusu geldi! Bu geceden itibaren çok kuvvetli gelecek önlem alın

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu, (Sinop hariç) Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimleri, Tokat, Yozgat ve Kayseri'nin doğu ilçeleri, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Sinop ve Samsun çevrelerinde kuzeyli yönlerden, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.