8 Aylık Hamile Vuruldu, Bebeği Öldü

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, sosyal paylaşım sitesi twiter hesabından yaptığı paylaşımda, Cizre İlçesi'nde 8 aylık hamile Güler Yamalak'ın kurşunla yaralandığı için hastaneye kaldırıldığını, ameliyat sonrası annenin kurtulduğunu ancak bebeğin yaşıtalamadığını duyurdu.

Haberler 21.12.2015, 10:10
8 Aylık Hamile Vuruldu, Bebeği Öldü

(DHA) - HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, sosyal paylaşım sitesi twiter hesabından yaptığı paylaşımda, Cizre İlçesi'nde 8 aylık hamile Güler Yamalak'ın kurşunla yaralandığı için hastaneye kaldırıldığını, ameliyat sonrası annenin kurtulduğunu ancak bebeğin yaşıtalamadığını duyurdu.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 14 Aralık tarihinde saat 23.00'ten itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Yasağın ardından şiddetli çatışmaların olduğu Cizre İlçesi'nde bugün 8 aylık hamile bir kadının silahla vurulduğu, hastaneye kaldırıldığı ve yapılan ameliyat sonrası kurtulduğu, ancak bebeğinin ise öldüğü iddia edildi. 

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, sosyal paylaşım sitesi twiter hesabından bugün yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da atıfta bulunarak şöyle dedi:

"10 bin asker, generaller ve Genelkurmay Başkanı'ndan sonra 'başkomutan' sıfatıyla Erdoğan da Şırnak seferine katılır artık. Cizre'de bu sabah kurşunla yaralanan 8 aylık hamile Güler Yamalak, ameliyattan çıktı. Annenin durumu iyi, maalesef bebek hayatını kaybetti. Cizre, aralıksız atılan obüs toplarıyla vuruluyor. Yıkılıp yanmaya başlayan evlere ulaşılamıyor."

HDP'li Sarıyıldız, bir bahçede bekleyen tank fotoğraflarıyla birlikte, "Burası kışla değil Cizre Devlet Hastanesi, hastane bahçesinde ambulans yerine tanklar var" diye paylaşımda bulundu.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@