7 Ton Petrol Çalarken Jandarma'ya Yakalandılar

Jandarma, Diyarbakır’da boru hattından petrol çalan şüphelileri yakaladı.

Haberler 01.09.2015, 15:46
7 Ton Petrol Çalarken Jandarma'ya Yakalandılar

DİYARBAKIR (ANKA) – Jandarma, Diyarbakır’da boru hattından petrol çalan şüphelileri yakaladı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Bismil/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığınca hırsızlık ile mücadele kapsamında önleyici kolluk devriyesi icra edildi.

İcra edilen devriye faaliyeti esnasında; Bismil ilçesi Yukarı Salat mahallesinden geçmekte olan BOTAŞ boru hattı bölgesinde şüpheli bir araç tespit edildi. Jandarma ekipleri tarafından mazot yüklü bir kamyon ile birlikte petrol boru hattına taktıkları kelepçe yardımı ile hattan akaryakıt çalan 3 şüpheli suçüstü yakalandı. Yapılan kontrolde tankerin hemen yanında bulunan BOTAŞ boru hattına harici kelepçe takan şüphelilerin yaklaşık 7 ton ham petrolü tankere boşalttıkları tespit edildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen ve suçta kullanılan 1 tankere el konuldu, yakalanan 3 şüpheli ise gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 1 tanesi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Jandarma, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve hırsızlığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” açıklaması yaptı. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@