7 Emmy ödüllü başyapıt e2'de başlıyor:

67. Emmy Ödülleri’nin en dikkat çekici yapımı, oyunculukları ve senaryosuyla merak uyandıran Olive Kitteridge,birinci bölümüyle 9 Ekim Cuma 23’te e2’de başlıyor!

Haberler 07.10.2015, 18:45
7 Emmy ödüllü başyapıt e2'de başlıyor:

Yazar Elizabeth Strout’un ödüllü romanından uyarlanan mini dizi; inatçı, patavatsız ve disiplinli bir matematik öğretmeni olan Olive Kitteridge'in hayatını anlatıyor. Sert görünümünün altında yumuşacık bir kalbi olan Olive, hoşgörülü eşi Henry ve onların diğer insanlarla kurdukları ilişkileri ekrana geliyor. Tom Hanks’in de yapımcılar arasında yer aldığı dizi, başrollerdeki Frances Mcdormand ve Bill Murray’ın başarısıyla dikkat çekiyor.

 

7 EMMY ÖDÜLÜ ALMIŞTI"Olive Kitteridge", 67. Emmy Ödülleri'nde “En İyi Mini Dizi”, “Mini Dizi Dalında En İyi Kadın Oyuncu”, “Mini Dizi Dalında En İyi Erkek Oyuncu”, “Mini Dizi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu”, “Mini Dizi Dalında En İyi Yönetmen” “Mini Dizi Dalında En İyi Senaryo” ödüllerini toplayarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

YAYINLANACAK BİRİNCİ BÖLÜMDE;

Yaşlı matematik öğretmeni Olive, hayatına son vermeye karar verir. Bunun için ormana gider ve orada diz çöküp geçmişini düşünmeye başlar. Böylece bizi 25 yıl öncesine, kocası Henry’nin eczanedeki asistanının öğle yemeği sırasında kalp krizi geçirip öldüğü güne götürür. Ölen asistanının yerine Denise Thibodeau adlı yeni bir kadını işe alan Henry, bir süre sonra kocasını da kaybedecek olan Denise’e giderek daha fazla ilgi göstermeye başlar. Bu arada hem Olive hem de oğlu Christopher, Denise’e içerlemeye başlamıştır.

Yayın Günü: 9 Ekim CUMA

Yayın Saati: 23.00 – 1.bölüm-YENİ

ntv

Kaynak: Birgün Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@