672 sayılı KHK ile diplomaları iptal edilenlerin tam listesi!

FETÖ/PDY kapsamında diplomaları iptal edildi! 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede çok önemli kararlara yer verildi.Yeni kararnameyle yurt dışındaki FETÖ okullarının diplomaları iptal edildi. Diplomaları iptal edilenlerin listesi yayınlandı. İşte o liste ve tüm ayrıntılar...

Haberler 02.09.2016, 10:29
672 sayılı KHK ile diplomaları iptal edilenlerin tam listesi!

memuruz.net'in buradaki haberine göre;

Resmi gazete'nin mükerrer sayısında, 672 sayılı KHK Olağanüstü Hal  Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde  Kararname yer aldı.

Kararnamede, olağanüstü hal kapsamında kamu personeline ilişkin bazı  tedbirler alınması kararının; Anayasanın 121'inci maddesi ile Olağanüstü Hal  Kanununun 4'üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar  Kurulu'nca, 15 Ağustos 2016 tarihinde kararlaştırıldığı kaydedildi.

Bu KHK ile 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu  Kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, kamu personeline  ilişkin bazı tedbirlerin alınmasının amaçlandığı belirtildi.

Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin  milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya  gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan; bazı  kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü,  Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan çok sayıda kişi,  başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın görevinden çıkarıldı.

Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı, haklarında  ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edileceği kaydedildi.

Bu kişilerin, birinci fıkra gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel  Müdürlüğü'nden,Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ve Sahil Güvenlik  Komutanlığı'ndan çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın, rütbe  ve/veya memuriyetleri alındığı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden  kabul edilmeyecekleri, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri,  doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekleri, bunların uhdelerinde  bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim  kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacağı  bildirildi.

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi gazete'de yayımlandı. Yeni kararnameyle yurt dışındaki FETÖ okullarının diplomaları iptal edildi.
 
673. sayılı KHK ile yurt dışında öğrenim gören öğrencilerden, milli  güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti,  iltisakı veya irtibatı olan 158 kişinin öğrencilikle ilişikleri kesildi.  

Yurtdışında eğitim gören 158 kişinin öğrenciliği iptal edildi.
 
İşte o liste: 

           

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@