65 Yaş Üzeri Vatandaşlara Adrese Teslim E-Devlet Şifresi! Nasıl Alınacak?

65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlar için adrese teslim e-Devlet şifresi uygulaması bazı bölgelerde pilot olarak başlatılmıştı. Vatandaşların adrese teslim e-Devlet şifresini nasıl alacaklarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç açıklamalarda bulundu.

65 Yaş Üzeri Vatandaşlara Adrese Teslim E-Devlet Şifresi! Nasıl Alınacak?

Daha önce hiç e-Devlet şifresi almamış olan ve 65 yaşından büyük olan vatandaşlar adrese teslim e-Devlet şifresi alabiliyorlar. Uygulamadan faydalanılabilmesi için ise vatandaşların başvuruda bulunmaları gerekiyor. Nasıl başvuru yapacağını bilmeyenler için ise bir video hazırlandı. 

ADRESE TESLİM E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Adrese teslim e-Devlet şifresi almak isteyen vatandaşlar için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç bilgi verdi. Vatandaşların bu alanda çok fazla soru sorduklarını ifade eden Ali Taha Koç bu bilinmezliklerin nasıl giderileceğine ilişkin bir video hazırladıklarını ifade etti. 

Kendisine ait sosyal medya hesabında hazırlanan video ve içeriğine ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Sevgili büyüklerimiz, 'Adrese Teslim Şifre Başvurusu hizmetini daha detaylı anlatır mısınız, nasıl kullanacağız?' diye sordular. Biz de onlar için detaylı bir kullanım videosu hazırladık" dedi. 

Peki Adrese Teslim e-Devlet Şifresi Nasıl Alınacak?

Adrese teslim e-Devlet şifresi almak isteyen 65 yaş ve üzeri vatandaşların başvurularını nereye yapacaklarını, nasıl yapacaklarını kamugundemi.com olarak adım adım aktarıyoruz.

1-)  65 yaş ve üzeri vatandaşlar adrese teslim e-Devlet başvurusu için ilk yapmaları gereken "turkiye.gov.tr" sitesine girecekler. 

2-) Karşılarına aşağıda yer alan anasayfa çıkacak. Çıkan anasayfada kırmızı ile gösterdiğimiz alana tıklayacak olan vatandaşlar başvuru sayfasına ulaşacaklar. 

3-) Yukarıda gösterdiğimiz alana tıklayacak olan vatandaşlar başvuru sayfasını açacaklar. 

4-) Karşılarına bilgilendirme sayfası çıkacak olan vatandaşlar daha sonra sayfada yer alan "Devam Et" butonuna tıklayacaklar. 

5-) Son işlem olarak başvuru formu karşılarına çıkacak buradan kendi bilgilerini sisteme girecek olan vatandaşlar başvurularını yapacaklar. 

Daha önce şifre alan vatandaşlar için sistem uyarı ekranı gösterecek. İlk defa şifre alınıyorsa adres tercihi ekrana gelecek. Vatandaşlar bu alanları da kendilerine göre işaretleyip başvurularını tamamlayacaklar. Başvuruların ardından ise şifre vatandaşlara teslim edilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@