65 Yaş Üstü Ve 20 Yaş Altı İçin İçişleri Bakanlığından Sokağa Çıkma Kısıtlaması Düzenlemesi! Hangi Saatler Arasında Sokağa Çıkabilecekler?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen yeni kontrollü normalleşme genelgesi kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında düzenleme yapıldı.

65 Yaş Üstü Ve 20 Yaş Altı İçin İçişleri Bakanlığından Sokağa Çıkma Kısıtlaması Düzenlemesi! Hangi Saatler Arasında Sokağa Çıkabilecekler?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine bir genelge gönderilerek yeni kontrollü normalleşme döneminin kuralları bildirildi. Salgın tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları yeniden düzenlendi.65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI İÇİN YENİ KARAR!İçişleri Bakanlığı'nın son genelgesinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında yeni bir karar alındı. Bu karara göre düşük ve orta riskli illerde 65 yaş üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı gençler ve çocukların için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması tamamen kaldırıldı.SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SÜRELERİ DEĞİŞTİ!Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise farklı bir karar alındı. Bu karara göre bu kapsama giren illerde 65 yaş üzeri vatandaşlar ve 20 yaş altı gençler ve çocuklar için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları devam edecek. Ancak bu kısıtlamalara bir süre ayarı yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre yüksek ve çok yüksek riskli illerde 65 yaş üzeri vatandaşlar saat 10:00 ile 14:00 arasında sokağa çıkabilecekler. Yine aynı illerde 20 yaş altı gençler ve çocuklar da saat 14:00 ile 18:00 arasında sokağa çıkabilecekler.ÖĞRENCİLERE MUAFİYETAyrıca 20 yaş altı gençler ve çocuklar için bir başka karar daha alındı. Yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle okullarına gidecek olan gençöler ve çocuklar evleri ile okul arasındaki güzergahta ilgili saatlerde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaklar. Bu öğrenciler kendilerine eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile ders programını gösterir belgeyi yanlarında bulundurmak zorunda olacaklar.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@