6-7 Mart Cumartesi Pazar İstanbul, Ankara, İzmir'de Nöbetçi Noter Var Mı, Uygulama Devam Ediyor Mu?

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların bir kısmı kaldırılınca vatandaşlar nöbetçi noter uygulamasının bu hafta sonu 6-7 Mart 2021 Cumartesi-Pazar olup olmadığını merak ediyorlar. Bu hafta sonu nöbetçi noter var mı? Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu?

6-7 Mart Cumartesi Pazar İstanbul, Ankara, İzmir'de Nöbetçi Noter Var Mı, Uygulama Devam Ediyor Mu?

Türkiye'de Adalet Bakanlığı'nın çok yaygın bir şekilde kullanılan uygulamalarından olan nöbetçi noter sistemi hakkında büyük bir merak yaşanıyor. Nöbetçi noter uygulaması bu hafta sonu olacak mı?NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI DEVAM EDİYOR MU?Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda devreye sokulan nöbetçi noter uygulaması ile vatandaşlar çok büyük bir kolaylık elde etmişlerdi. Hafta içi yoğun mesailerinden noter işlemleri için vakit ayıramayan vatandaşlar nöbetçi noterler aracılığı ile tüm noter işlemlerini yapabiliyorlardı. Ancak bu sisteme koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir darbe indirildi. Adalet Bakanlığı salgın döneminde aldığı karar ile nöbetçi noter uygulamasına son verdi.HAFTA SONU NOTERLER AÇIK OLACAK MI?Türkiye'de koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme bu hafta başında geçiş yapıldı. Yeni kontrollü normalleşme adı verilen bu dönemde iller risk gruplafrına ayırılarak bazı koronavirüs tedbirleri kaldırıldı. Özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasakları yeniden düzenlendi. Bazı illerde bu yasaklar tamamen kaldırılırken çok yüksek riskli illerde ise Cumartesi günü 05:00 ile 21:00 arası sokağa çıkma yasağı kapsamından çıkarıldı. Bu nedenle vatandaşlar da nöbetçi noter uygulamasının yeniden başlayıp başlamadığını öğrenmek istiyorlar.SON DAKİKA NÖBETÇİ NOTER AÇIKLAMASI“Nöbetçi noter uygulaması devam ediyor mu” sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için Türkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada, “Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını neticesinde alınan tedbirler kapsamında nöbetçi noter uygulamasına geçici olarak son verilmiştir. Nöbetçi noter uygulaması Adalet Bakanlığı'nın ikinci bir kararının ardından yeniden başlayacaktır. Şu anda noterlerimiz yalnızca hafta içi günlerinde hizmet vermektedirler. Yeni bir karar alındığında gerekli duyurular hızlı bir şekilde yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

BU HAFTA SONU İSTANBUL, ANKARA, İZMİR VE DİĞER İLLERDE NÖBETÇİ NOTER VAR MI?Nöbetçi noter uygulamasına verilen koronavirüs arası henüz sonlandırılmadığı için İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerde bu hafta sonu nöbetçi noter olmayacak. Vatandaşlar hafta sonu noter hizmeti alamayacaklar. Bundan dolayı noter işlemleri yalnızca hafta içi yapılmaya devam edilecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması veya kapsamının daraltılmasının nöbetçi noter uygulamasına bir etkisi olmadı.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@