5 Terörist Daha Etkisiz... Bolu Komando Tugayı Meskun Mahalde Muharebe Tatbikatı Yaptı

Biri Şemdinli, dördü Muş Varto’da olmak üzere beş bölücü terörist etkisiz hale getirildi. Bolu komando tugayı meskûn mahallerde muharebe tatbikatı yaptı.

Haberler 17.08.2015, 13:46
5 Terörist Daha Etkisiz... Bolu Komando Tugayı Meskun Mahalde Muharebe Tatbikatı Yaptı

ANKARA(ANKA) – Biri Şemdinli, dördü Muş Varto’da olmak üzere beş bölücü terörist etkisiz hale getirildi. Bolu komando tugayı meskûn mahallerde muharebe tatbikatı yaptı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Bolu’da bulunan 2'nci Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 6 Ağustos 2015 tarihinde Meskûn Mahallerde Muharebe Tatbikatı icra edildi.

TSK dün yurdun değişik yerlerinde meydana gelen terör olayları konusunda şu dökümü yaptı:

-Muş / Varto İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından, yapılan yol kontrol ve araması esnasında, durdurulan araç içerisinde bulunan YDG-H üyesi bir şahıs yakalandı. Araç içinde yapılan aramada; dokuz adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, beş adet RPG-7 Roketatar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

-Muş Varto İlçe merkezinde devam eden terör eylemleri esnasında ilçenin Hınıs çıkışında, Jandarma Özel Harekât unsurları ile Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler arasında çıkan silahlı çatışma sonucu, dört Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist silahları ile birlikte ölü ele geçirildi.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Şırnak / Merkez Araköy mülki sınırları içerisinde dere yatağına gizlenmiş halde patlayıcı madde bulundu. Patlayıcı madde İl Jandarma Komutanlığı Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından, imha edildi.

-3’üncü Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurları tarafından, Patnos İlçesi Dedeli Beldesi bölgesinde, Patnos-Erciş yolu Derecik Köyü yol ayrımında bulunan menfez içerisinde toprağa gömülü vaziyette bir adet El Yapımı Patlayıcı bulundu. Patlayıcı Patnos Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile imha edildi.

-Ağrı Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı unsurları tarafından alınan bir ihbar üzerine, Ağrı / Diyadin İlçesi Büveti Köyü bölgesinde, BOTAŞ Petrol boru hattında, toprağa gömülü vaziyette bir adet El Yapımı Patlayıcı bulundu. Bahse konu EYP, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından imha edildi.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler, Ağrı / Patnos ilçesi Dedeli Beldesi bölgesinde Patnos-Erciş kara yolunu iki adet beton mikseriyle trafiğe kapattı, üç mikser ve bir adet beton pompası aracı yakıldı.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Hudut Unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

-Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca, bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak yakalandı.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler, Kars / Sarıkamış İlçesinde odun toplayan iki şahsa ait iki adet traktörü gasp etti.

-Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist ve destekçisi gruplar, Şemdinli-Yüksekova yolunun Şemdinli çıkışını iş makinesi ile kazarak kapattı. Yol kapaması yapılan bölgeye giden birliklere Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından uzun namlulu silahlar ile ateş açıldı. Açılan ateşlere anında karşılık verilmesi üzerine çıkan kısa süreli çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi.

-7-8’i silahlı terörist olmak üzere toplam 20-30 kişilik terörist destekçisi bir grup, Şırnak / Silopi Başverimli Beldesi Köprübaşı Mahallesi bölgesinde bulunan Telkadin Köprüsü üzerinde, Silopi-Şırnak karayolunu keserek, bir tırı yaktı ve iki tırı yola çapraz çekerek yolu çift yönlü trafiğe kapattı. Grup jandarma tarafından dağıtıldı ve yol trafiğe açıldı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@