5 Kişinin Öldüğü Kazanın Faturası Ağaçlara Kesildi

DENİZLİ'nin Çal İlçesinde, geçen Kurban Bayramı'nın ikinci günü 2'si çocuk 5 kişinin öldüğü kazada, otomobilin çarptığı yol kenarındaki tarladaki ceviz ağacının da aralarında bulunduğu dört ağaç, kimliği belirsiz kişilerce kesildi.

Haberler 14.10.2015, 21:55
5 Kişinin Öldüğü Kazanın Faturası Ağaçlara Kesildi
Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ'nin Çal İlçesinde, geçen Kurban Bayramı'nın ikinci günü 2'si çocuk 5 kişinin öldüğü kazada, otomobilin çarptığı yol kenarındaki tarladaki ceviz ağacının da aralarında bulunduğu dört ağaç, kimliği belirsiz kişilerce kesildi. Ağaçları kesilen tarla sahibi jandarmaya şikayetçi oldu.

Geçen 25 Eylül'de, Antalya'dan ailesi ve yakınlarıyla bayram ziyaretine giden Ramazan Gökduru, kullandığı 07 AVM 19 plakalı otomobilin direksiyon hakimiyetini bilinmeyen nedenle Denizli-Çal Karayolu, Mahmutgazi Köyü yakınlarında kaybetti. Kontrolden çıkan otomobil savrularak yol kenarındaki ceviz ağacına çarptı. Hurdaya dönen otomobilin Antalya'daki bir öğrenci yurdunda müdür olarak görev yapan sürücüsü Ramazan Gökduru (39), yanındaki eşi Havva Gökduru (38), oğlu Hilmi Emirhan Gökduru (8) ve yeğenleri Hilmi Tunahan Gökduru (12) ile Rüveyda Beren Gökduru (4) yaşamını yitirdi. Yeğenlerden Abdullah Gökduru (27), Abdurrahman Gökduru (19), Ahmet Selimhan Gökduru (2) da yaralandı.

Kazanın faturası ceviz ve badem ağaçlarına kesildi. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler, kazanın meydana geldiği yolun kenarındaki tarladaki 2 ceviz, 2 de badem ağacını ertesi gün kesti. Tarlasındaki ağaçların bilgisi dışında kesildiğini farkeden Hüseyin Çakmak, soluğu belediyede aldı. Ancak MHP'li Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ağaçların kesilmesiyle kendilerinin bir ilgisini olmadığını söyledi.

Başkan Akcan, kendilerinin de önce ağaçları tarla sahibinin kestiğini düşündüklerini belirtip, "Ancak, kendisini bize gelince, durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Ağaçları kesenin kim olduğu bilinmiyor. Tarla sahibini tespit yapılması ve şikayetçi olması için jandarmaya yönlendik" dedi.

Yolda görüşü kapatacak bir durum yaratmayan ağaçlarını belediyenin de kesmediğini öğrenince şaşkınlığı daha da artan Çakmak, jandarmaya şikayetçi oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@