47 bekçi yemin ederek göreve başladı

HAKKARİ ve ilçelerinde emniyet müdürlüğü emrinde çalıştırılmak üzere 4 haftalık eğitimlerini tamamlayan 47 mahalle ve çarşı bekçisi yemin ederek göreve başladı.

Haberler 19.08.2016, 18:56
47 bekçi yemin ederek göreve başladı
Behçet DALMAZ/ HAKKARİ,()-HAKKARİ ve ilçelerinde emniyet müdürlüğü emrinde çalıştırılmak üzere 4 haftalık eğitimlerini tamamlayan 47 mahalle ve çarşı bekçisi yemin ederek göreve başladı.

Hakkari Polis evinde 47 bekçinin göreve başlaması için yemin töreni yapıldı. Törene Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu ve polisler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra 47 bekçi, masaların üzerindeki Türk Bayraklarına el basarak yemin edip sertifikalarını Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu'ndan aldı.

KUTSAL BİR GÖREVİ ÜSTLENDİNİZ

Sertifikaların dağıtılmasının ardından Hakkari Valisi Toprak konuşma yaptı. Şartları tutan 47 bekçinin göreve başlatıldığını belirten Vali Toprak,"47 kardeşimiz bugün görevlerine başlamak üzere yemin edip kutsal bir görevi üstlenecekler. Masaların üzerinde bulunan uğruna her an canını vermeye hazır olduğunuz Türk Bayrağımız ve bundan sonra namusunuz olan silahlarınız üzerine yemin ederek inşallah bu kutsal vazifeyi üstleneceksiniz. Türk bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi koruyarak polis, asker ve jandarmamızla beraber 24 saat görev yapacaksınız. Amirlerinizin vermiş olduğu emirleri yerine getirerek görevinizi en verimli, şekilde yerine getirebilirsiniz. Zaten sizin mesleğiniz de disiplin gerektiriyor" dedi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@