44 Adreste Operasyon

Diyarbakır’da bölücü terör örgütüne yönelik Bismil, Hazro, Lice ve Dicle İlçelerinde 44 adrese düzenlenen operasyonlarda, toplam 21 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Haberler 26.07.2015, 17:14
44 Adreste Operasyon

DİYARBAKIR (ANKA) - Diyarbakır’da bölücü terör örgütüne yönelik Bismil, Hazro, Lice ve Dicle İlçelerinde 44 adrese düzenlenen operasyonlarda,  toplam 21 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, son dönemde Diyarbakır’da meydana gelen güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik silahlı, bombalı, Molotof bombalı, havai fişekli saldırı eylemlerinin failleri/ilişki ve irtibat içerisinde olan şahısların yakalanması, suç unsuru malzemelere ve delillere ulaşılabilmesi, gerekli incelemelerin yapılarak muhtemel başkaca suç unsurlarının elde edilebilmesi amacıyla operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

Açıklamaya göre, operasyonlar kapsamında Bismil ilçesinde, 20 adreste 7 kişi,  Hazro ilçesinde 6 adreste 2 kişi, Lice ilçesinde 6 adreste 3 kişi, Dicle ilçesinde ise 12 adreste 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda da 1 adet tabanca, 5 adet av tüfeği, 3 adet yivsiz kırma tabir edilen tüfek, 234 fişek, 1 adet kurusıkı tabanca ve çeşitli örgütsel dokümanlar da ele geçirildi.(ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@