4 liseliye DHKP-C tutuklaması

İzmir'de düzenlenen DHKP-C operasyonunda 4 liseli tutuklandı.

Haberler 19.11.2015, 23:42
4 liseliye DHKP-C tutuklaması

Taylan YILDIRIM/ İZMİR (DHA)- İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabaha karşı Bayraklı Doğançay mahallesinde 10 ayrı adrese yaptığı DHKP-C operasyonunda, 11 kişiyi gözaltına aldı.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekiplerinin desteğiyle Doğançay Mahallesi'nde önceden belirlenen 10 ayrı adrese baskın yaptı. Kurdukları dernek aracılığıyla DHKP-C adına faliyet gösterdiği iddia edilen 11 şüpheli arasında Gezi Parkı olaylarında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle uzun süre yoğun bakımda kalan ve kafatası kemiklerinin bir bölümü alınan M.A.T.'nın da bulunduğu öğrenildi. Şüphelilerin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanacağı belirtildi.

Lise öğrencisi M.A.T. ile birlikte 2 lise öğrencisinin daha zanlıların arasında olduğu öğrenildi.

DHKP-C OPERASYONUNDA 4 LİSELİ TUTUKLANDI

İzmir Doğançay Mahallesi'nde DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 4 liseli çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Tutuklananlar arasında Gezi Parkı olaylarında başına isabet eden gaz fişeğiyle yaralanıp, uzun süre yoğun bakımda kalan ve kafatası kemiklerinin bir bölümü alınan M.A.T.'nin de olduğu öğrenildi.

Bu arada tutuklananların yakınları ve avukatları, 4 liselinin haksız yere tutuklandığını iddia ettiler. Avukatlar, Dünya Çocuk Hakları Günü'nın kutlanacağı günün hemen öncesinde tutuklamaların ayrı bir çelişki oluşturduğunu söylediler.

 

Kaynak: GerçekGündem

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@