32 General Ve Amiral Bir Üst Rütbeye Yükseltildi

30 Ağustos 2015 tarihinden geçerli olmak üzere, 32 general ve amiral bir üst rütbeye, 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi, 34 general ve amiralin görev süreleri ise bir yıl uzatıldı.

Haberler 05.08.2015, 13:43
32 General Ve Amiral Bir Üst Rütbeye Yükseltildi

ANKARA (ANKA) – 30 Ağustos 2015 tarihinden geçerli olmak üzere, 32 general ve amiral bir üst rütbeye, 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi, 34 general ve amiralin görev süreleri ise bir yıl uzatıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulmasının ardından kamuoyuna açıklandı.

Kararlara ilişkin Genelkurmay Başkanlığı’ndan da bir açıklama yapıldı.

Genelkurmay Başkanlığı açıklamasında, Yüksek Askerî Şûra Ağustos ayı olağan toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler ile general ve amirallerden görev süresi bir yıl uzatılacakların durumları görüşülerek karara bağlandığı belirtildi.

30 Ağustos 2015 tarihinden geçerli olmak üzere; 32 general ve amiral bir üst rütbeye, 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildiği; 34 general ve amiralin görev sürelerinin bir yıl uzatıldığının altı çizilen açıklamada şöyle denildi:

“Ayrıca bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 33 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2015 tarihinden itibaren, 1 general ise yaş haddini doldurduğu için 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren emekli olacaklardır.

Bir üst rütbeye yükselen general ve amiraller ile görev süreleri bir yıl uzatılan general ve amirallerin yeni rütbe ve görevlerinin Milletimize, Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini tamamlayarak 30 Ağustos - 01 Eylül 2015 tarihlerinden itibaren aramızdan ayrılacak olan değerli silah arkadaşlarımıza fedakâr ve özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, hayatlarının yeni dönemlerinde aileleri ile birlikte esenlikler dileriz.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@