31 Aralık Perşembe Günü Okullar Tatil Edilecek mi?

Günlerdir Uyarısı Yapılan Kar Yağışı Başladı. Zaman Zaman Etkisini Gösteren Kar, Öğleden Sonra Şiddetlenerek Artması Bekleniyor. Ankara, İstanbul ve Bir Çok İçin Verilen Alarmda Kar Tatili Olacak mı?

Haberler 30.12.2015, 13:09
31 Aralık Perşembe Günü Okullar Tatil Edilecek mi?

Yetkililerin belirttiğine göre İstanbul'da son 10 yılın en yoğun kar yağışı olacağı iddia edilmişti. Kar yağışı İstanbul'da başladı ve zaman zaman etkisini göstermekte. Görevliler önlemlerini almaya başladı. Merakla beklenen ise 31 Aralık Perşembe günü için tatil açıklaması yapılıp yapılmayacağı.

Meteorolojiden yapılan açıklama şu şekildeydi;

Bugün öğle saatlerinde başlayacak karla karışık yağmur ve kar, akşam saatlerinde etkisini artırarak cuma akşamına kadar yer yer yoğun (20-50 cm) kar sağanakları şeklinde devam edecek. Kutupsal soğuk havaya etkili kar yağışlarıyla gök gürültüsü, kuvvetli rüzgâr ve tipi eşlik edecek. Hava sıcaklığı sıfır derecenin altına düşecek, buzlanma ve don yaşanacak denildi.

İstanbul'da yağmur şeklinde başlayacak yağış, 30 aralık Çarşamba günü öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği ve akşam saatlerinde etkisini arttırarak, cuma günü akşam saatlerine kadar yer yer yoğun olacağı ve (20-50 cm) kar sağanakları şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Kutupsal soğuk havanın Karadeniz üzerinden geçerken nem kazanmasıyla meydana gelen deniz etkili kar yağışlarıyla birlikte gök gürültüsü, kuvvetli rüzgar ve tipinin de görülebileceği değerlendirilmektedir.

Yoğun kar yağışı, kuvvetli rüzgar, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak sıfır derecenin altına düşmesi, buzlanma ve don hadisesi sonucu başta ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır şeklinde meteoroloji birkaç gündür uyarılarını yinelemişti.

2015 yılının son gününde özellikle öğrenciler Yılbaşı öncesi Valilikten gelecek açıklamaya kilitlenmiş durumda. 

Şu an için ciddi bir yağış olmazken, özellikle öğleden sonra yavaş yavaş şiddetlenerek 2015'i 2016'ya bağlayan gece de dahil olmak üzere yoğun kar başta İstanbul olmak üzere bir çok bölgeyi etkileyecek.

 

 

 

 

 

Kaynak: Mymemur

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@