30 Ağustos, Bağımsız Olarak Yaşayacağımızın Sözü

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu değerlerimizi sonsuza kadar koruyarak, uygarlık yolunda atacağımız büyük adımlar, atalarımızın ve şehitlerimizin ruhuna sunacağımız en güzel hediye olacaktır” dedi.

Haberler 30.08.2015, 14:31
30 Ağustos, Bağımsız Olarak Yaşayacağımızın Sözü

ANKARA(ANKA) - TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucu kazanılan Büyük Zafer’in, milletin bağımsız ve kardeşçe bir arada yaşamak için verdiği sözü ifade ettiğini belirterek, “Bu değerlerimizi sonsuza kadar koruyarak, uygarlık yolunda atacağımız büyük adımlar, atalarımızın ve şehitlerimizin ruhuna sunacağımız en güzel hediye olacaktır” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucu kazanılan Büyük Zafer’in, milletimizin bağımsız ve kardeşçe birarada yaşamak için verdiği sözü ifade ettiğini belirterek, “Bu değerlerimizi sonsuza kadar koruyarak, uygarlık yolunda atacağımız büyük adımlar, atalarımızın ve şehitlerimizin ruhuna sunacağımız en güzel hediye olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1922 yılı 26 Ağustos’unda başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni bir kez daha gururla anıyoruz. Büyük Atatürk’ün de söylediği gibi bizim özümüz yurtta ve dünyada barış ilkesiyle yoğrulmuştur. Ancak bağımsızlığımıza ve topraklarımıza göz dikenlere karşı hiçbir şeyden korkmadan, tek vücut olabildiğimiz tarih sayfalarında defalarca ispatlanmıştır. 30 Ağustos Zaferi de bu ispatların en önemlilerinden, en anlamlılarındandır.  

Türk iş dünyası olarak üzerimize düşen, milletimizin daha fazla refaha ve ekonomik güce ulaşması için hiç durmadan çalışmak ve yatırım yapmaya devam etmektir. Bu hedefin sonuna kadar takipçisi olacağız.  

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz. Tüm halkımızın, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@