3 Ton Bonzai Üretilebilecek Miktarda Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

İSTANBUL (ANKA) - İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve...

Haberler 27.10.2015, 09:50
3 Ton Bonzai Üretilebilecek Miktarda Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

İSTANBUL (ANKA) - İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekipleri Atatürk Hava Limanı'nda toplam 30 kilo 653 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı açıklamasına göre, Moskova’dan uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen ve şüpheli bulunan 2 Çin uyruklu yolcu ve valizleri KİM ekipleri tarafından takibe alındı. Gümrük çıkış kapısında “Gümrüğe tabii eşyam yok” anlamına gelen yeşil hattan geçişleri sonrasında durdurulan yolcuların, X-Ray taramasına tabi tutulan valizlerinde şüpheli organik madde yoğunluğu tespit edildi. Bakanlık gümrük muhafaza ekiplerinin narkotik dedektör köpeklerle yaptığı ayrıntılı aramada alüminyum folyo ve jelatine sarılı paketler içerisinde toplam 30 kilo 653 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulundu. Uyuşturucu test cihazıyla kontrole tabii tutulan maddelerin Ab-Pinaca, Ab-Fubinaca ve Abd-Fubinaca cinsi sentetik uyuşturucular olduğu belirlendi.

Bakanlık açıklamasında “Sentetik Kannabinoid sınıfında yer alan ve bonzai türü uyuşturucu yapımında kullanılan hammadde karışımı ile yaklaşık 3 ton bonzai üretilebilmektedir. Piyasa değeri yaklaşık 6 milyon TL olan uyuşturucu maddeye el konuldu. Olayla ilgili gözaltına alınan Çin uyruklu H. G. ve A. P. isimli şahıslar çıkarıldıkları Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı” denildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@