‘3. Dünya Savaşı Resmen Başladı'

Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “3. Dünya Savaşı resmen başlamıştır. Rusya üçüncü dünya savaşını ilan etmiştir” dedi.

Haberler 30.09.2015, 20:37
‘3. Dünya Savaşı Resmen Başladı'

ANKARA (ANKA) - Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “3. Dünya Savaşı resmen başlamıştır. Rusya üçüncü dünya savaşını ilan etmiştir” dedi.

Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, “Rusya’nın Suriye’ye asker gönderme kararı 3. Dünya Savaşının resmi ilanıdır. Türkiye bütün tedbirleri almak zorundadır. Buradan Türkiye üzerine oynanacak oyunlar bozulmalıdır. Daha önceki dünya savaşlarında kayıplarımızın masa başı olduğu göz ardı edilmemelidir” dedi.

Çin’in de bu işe müdahil olacağını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Şimdi Rusya’nın ardından Çin’in de bir hamlesi söz konusu olabilir. Eğer olaylara Türkiye olarak müdahale etmezsek sıkıntı çok ama çok büyük olacaktır. İsrail ve Türkiye bir araya gelip ortak bir savunma planı geliştirmek zorunda. Burada yaşanan gelişmeler İsrail açısından son derece önemlidir. Rusya 1967 savaşlarının finalini yapabilir. Bu durum da ikiyüzlü Batı nedeni ile en büyük zararı bölge de yaşayan Türk Devleti ve İsrail ülkesi çekebilir. Bütün bu gelişmeler Türkiye ve İsrail’in ortak güvenliği çerçevesinde iki ülke arasında görüşülmelidir. Aksi takdirde bölge bir yangın yerine dönecektir. Kimse bu yangından payını almadan çıkamayacaktır. Amerika ve Batı samimiyetsiz. Amerika ve Batının politikaları sadece yıkmak ve istikrarsızlık oluşturma üzerine kurulu. Bu durum kabul edilemez. Şimdi Batılı ülkelerin destek verdiği etnik guruplar mı Rusya ve Çin ülkesine karşı savaşacak. Amerika Türkiye’nin zayıflamasına destek verdiği her konuda büyük zarar görecektir. Zayıf bir Türkiye Amerika ve İsrail’in de çöküşünü hazırlayabilir. Güçlü Türkiye, Amerika ve İsrail’in teminatıdır. Rusya’nın aldığı Suriye’ye asker gönderme kararı dünyanın sadece Amerika ve Riyakar Batı ülkelerinden ibaret olmadığını ortaya koymuştur. Şimdi bu halka Çin ve İran ile güçlenecektir. O zaman bölgede ne Amerika kalır ne de İsrail. Neden? Çünkü Türkiye zorla raydan çıkartıldı. İçeride ve dışarıda zayıflatıldı. Bölge terörizme teslim edildi. Türkiye’nin terör sorunu görmezden gelindi. Bölgenin en düzenli ülkesi ve NATO için en yüksek değere sahip Türkiye üzerinde nafile hesaplar yapıldı. Kısaca Amerika açısından bindiği dal kesilmiştir. Şartlar birinci ve ikinci dünya savaşı şartlarından çok farklı. Batı birinci ve ikinci dünya savaşında sahip olduğu insan gücüne sahip değil. Bu durum Amerika’nın Çin ve Rusya karşısında kesin olarak yalnız kalmasına sebep olacaktır. Bugünkü şartlarda bölgede Rusya ,İran ve Çin karşısında Amerika’ya gerçek manada destek olacak tek kuvvet Türkler olmasın rağmen Amerika büyük bir hata yaparak Batı politikalarını takip edip en önemli müttefikine zarar vermiştir. Bu durum derhal düzelmezse Amerika ve İsrail, Türkiye gibi gelişmelerden zarar görecek ülkeler olacaktır.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@