3 Bin 500 Çift, Mutluluğa ‘Evet' Dedi

ANKARA (ANKA) - Düğün sezonunun yavaş yavaş sona erdiği şu günler...

Haberler 17.09.2015, 10:00
3 Bin 500 Çift, Mutluluğa ‘Evet' Dedi

ANKARA (ANKA) - Düğün sezonunun yavaş yavaş sona erdiği şu günlerde Yenimahalle Belediyesi’nde nikah hareketliliği devam ediyor. Çiftlerin en mutlu günlerini nikah akdiyle ölümsüzleştiren belediye, 2015’in ilk 9 aylık döneminde 3 bin 500 çiftin hayatlarını birleştirdi.

Yenimahalle Belediyesi, her yıl binlerce çiftin en mutlu günlerine tanıklık etmeye devam ediyor. Bu yıl Yenimahalle’de 3 bin 500 çift, ömür boyu mutluluğa ‘evet’ derken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da 200 çiftin nikahını bizzat kıyarak, çiftlerin mutluluğuna ortak oldu.

-YAŞAR, MUTLU YUVANIN SIRINI VERDİ-

43 yıllık mutlu bir evliliği olan Yaşar, nikahlar sırasında çiftlere mutlu bir yuva kurmanın sırlarını da vermeyi ihmal etmedi. Çiçeği burnunda çiftlere, “Bu evliliğin mutlu ve bir ömür sürmesi sizlere bağlı. Kusur aramak yerine birbirinizin eksikliklerini tamamlarsanız, acıyı, tatlıyı paylaşırsanız tıpkı bugünkü gibi mutluluğunuz ömür boyu sürer” tavsiyesinde bulunan Yaşar, evlilikte saygının önemini de vurgu yaptı.

-REKOR AĞUSTOS’TA-

Yaz-kış çiftlerin evlenmek için müracaat ettiği Yenimahalle Belediyesi Evlendirme Servisi; Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında en hareketli dönemini yaşadı. Bahar düğünü tercih eden 586 çift, Mayıs ayında dünya evine girdi. Haziran’da 420 çift evlenmek için belediyeye müracaat ederken, bu rakam Temmuz’da 458, Ağustos’ta ise 774 oldu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@