26 Nisan Kabine Toplantısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Zaman, Saat Kaçta Kararları Açıklayacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 26 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Tam kapanma, kısıtlama, ek tedbirlerin alınabileceği konuşulan toplantı sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunacak. Peki kabine saat kaçta toplanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman konuşma yapacak? İşte toplantının planlaması.

26 Nisan Kabine Toplantısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Zaman, Saat Kaçta Kararları Açıklayacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı saati ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak konuşma salgın sürecinin nasıl devam edeceğini belirleyecek. Ramazan ayının son iki haffasında sürecin nasıl işleyeceği, tam kapanma olup olmayacağı yada kısıtlamaların artırılması gibi kararlar belirlenecek. 

Tam kapanma iddialarının arttığı son günlerde alınacak kararlara ilişkin tüm iddialar ve kabine toplantısının zamanına dair ayrıntılar haberimizde. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilecek. Toplantının ilk bölümünde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir sunuma yapması bekleniyor. Salgın sürecinin son aşaması, vaka sayılarında yaşanan değişim, hastanelerin durumu ve Bilim Kurulu'nun tavsiyelerinin sunumda yer alması bekleniyor. Toplantıda Covid-19'la mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları, aşı tedariği, yerli aşı çalışmaları ve aşı takvimi konularının gündeme gelmesi bekleniyor. 

Salgın dışında ayrıca Irak'ın kuzeyine başlatılan operasyonların konuşulması, Doğu Akdeniz, Libya, Suriye, Rusya-Ukrayna gibi yurtdışı kaynaklı meselelerde Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gündem maddeleri arasında yer alacak. 

Gündem konularının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında ekonomik meselelerde ele alınacak. Salgın tedbirlerinin yanında sağlanacak teşvikler, esnaf ve vatandaşlara sağlanacak destekler kabine toplantısında konuşulması beklenen başlıklar arasında. 

Kabinede Yeni İsimler 

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları ile yeni ataması yapılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ilk defa kabine toplantısına katılacaklar. 

Toplantı Ne Zaman Başlayacak, Ne Zaman Bitecek?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı bugün 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Öğleden sonra saat 15.20 gibi başlaması beklenen toplantının ortalam 2 saatten uzun sürmesi bekleniyor. Ramazan öncesi toplantılarda Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 19.00 ile 19.30 arasında konuşmasını yaparken Ramazan ayının ilk toplantısında saat 18.30 sularında konuşmaya başlamıştı. Bugünde toplantı sonrası açıklamaların 18.30 gibi başlaması bekleniyor. 

Yorumlar (1)
hülya yıldırır 2 hafta önce
marketlerı kaptın bı 15 herkes ıhtıyacını alsın marketler heryer dolu kuyruk var kapıya ekmek arabası gelsın sadece marketler acık ne anlamı kaldıkı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@