25 Yıl Önce Şehit Edilen Muharrem Üsteğmenin Oğlu Dünya Evine Girdi

25 yıl önce bölücü teröristler tarafından şehit edilen Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli’nin oğlu Volkan Cem Kaleli dünya evine girdi. Nikahta Genelkurmay temsilcisi de bulundu.

Haberler 24.08.2015, 14:05
25 Yıl Önce Şehit Edilen Muharrem Üsteğmenin Oğlu Dünya Evine Girdi

ANKARA(ANKA) – 25 yıl önce bölücü teröristler tarafından şehit edilen Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli’nin oğlu Volkan Cem Kaleli dünya evine girdi. Nikahta Genelkurmay temsilcisi de bulundu.

TSK’nın haftalık faaliyetlerine ilişkin verilen bilgiye göre 4 Ekim 1990 tarihinde Ardahan’da Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce şehit edilen Piyade Üsteğmen Muharrem Kaleli’nin tek çocuğu Volkan Cem Kaleli dünya evine girdi. 17 Ağustos günü Ankara’da gerçekleştirilen düğün törenine, Genelkurmay Başkanı adına Genelkurmay Şehit Gazi İşlem Şube Müdürü katıldı. Genelkurmay temsilcisi şehidin oğluna Genelkurmay Başkanı adına sevgi, mutluluk dilekleriyle beraber hediyelerini takdim etti.

Bu arada Gaziantep’te şehit edilen Astsubay Yalçın Nane’nin yeni doğan çocuğu için Genelkurmay Başkanı’nın göndermiş olduğu mektup ve hediyeler, 16 Ağustos günü 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Piyade Albay Murat Soysal tarafından şehidin eşine takdim edildi.

-BİR SÜLALE’DEN 230 ŞEHİT-

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesi Konaklı köyü nüfusuna kayıtlı Ziya Yılmaz adlı vatandaş, soyağacı araştırmalarında; Birinci Dünya Savaşı’nda ve Kurtuluş Savaşı’nda Yusufoğulları sülalesinden 230 Şehidin bilgilerine ulaşmış ve yaptığı araştırmaları kitap haline getirmişti. Ziya Yılmaz tarafından, bu şehitlerin anısına Kastamonu-Çatalzeytin-Konaklı Köyü- Yusufoğulları Mahallesinde bir de şehitlik yaptırıldı. “Yusufoğulları Şehitliği” olarak adlandırılan şehitlik 15 Ağustos günü Kastamonu Valisi, Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı, Çatalzeytin Kaymakamı, Çatalzeytin Belediye Başkanı ve bölge halkının katılımı ile açıldı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@