24 Hedef İmha Edildi

ANKARA (ANKA) – Hakkâri / Dağlıca ve Yüksekova’da icra ed...

Haberler 30.09.2015, 12:30
24 Hedef İmha Edildi

ANKARA (ANKA) – Hakkâri / Dağlıca ve Yüksekova’da icra edilen hava hârekatı ile bölücü terör örgütü terör örgütüne ait 24 hedef (Doçka mevzi, barınak ve sığınak) imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın önemli yurtiçi olayları açıklamasına göre, dün, Hakkâri/Şemdinli-Yüksekova yolu üzerindeki Tuhi Köprüsünde tespit edilen el yapımı patlayıcı düzeneğinin imhası maksadıyla bölgeye giden bir taktik tekerlekli zırhlı aracına, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önceden döşenen el yapımı patlayıcının patlatıldı, uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Genelkurmay Başkanlığı, “Saldırıda iki silah arkadaşımız şehit olmuş, üç silah arkadaşımız hafif şekilde yaralanmıştır” açıklamasında bulundu. Saldırıya derhal karşılık verilirken, bölgede başlatılan kara ve hava destekli operasyonda bir terörist silah ve teçhizatı ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Bitlis-Hizan karayolunun kontrolü esnasında tespit edilen dört adet El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, bölgenin emniyetini alan unsurlara, Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca yapılan silahlı saldırıda bir silah arkadaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgede başlatılan kara ve hava destekli operasyon devam etmektedir.

Hakkâri / Yüksekova’da, icra edilen operasyonda; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, beş adet dolu şarjör, bir adet RPG-7 roketatar ve mühimmatı, iki adet el bombası ve bir adet havan mühimmatı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

Hakkâri / Dağlıca ve Yüksekova’da icra edilen hava hârekatı ile bölücü terör örgütü terör örgütüne ait 24 hedef (Doçka mevzi, barınak ve sığınak) imha edilmiştir.

Hakkâri / Merkez’de bir ve Hakkâri / Şemdinli’de bir olmak üzere, bölücü terör örgütünden kaçan iki terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

Şırnak / Uludere’de, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yola döşenen Mayın/el yapımı patlayıcının patlaması sonucunda iki sivil vatandaş yaralanmıştır.

Hatay/Dörtyol’da, özel bir GSM şirketine ait baz istasyonuna, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce el yapımı patlayıcı kullanmak suretiyle yapılan saldırıda baz istasyonunda maddi hasar meydana gelmiştir.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@