2023 emekli ve memur maaş farkları ne zaman yatıyor! Bakanlıktan açıklama geldi

2023 yılının ilk aylarında memur ve emekli maaş zammının belirlenmesinin sonrasında ortaya çıkan zam farkı merak ediliyor. Milyonlarca vatandaş zam farkının ne zaman yatacağını araştırıyorken bakanlıktan açıklama geldi. Zam farkı ile ilgili merak edilen tarih haberimizin devamında sizlerle.. 

2023 emekli ve memur maaş farkları ne zaman yatıyor! Bakanlıktan açıklama geldi

Milyonlarca emekli ve memur gözlerini ödenecek olan zam farkına çevirdi. Hem zam farkı hemde ödeme tarihinin ne zaman olacağı merak ediliyor. Zam farkını alacakları için tarih belli oldu. İşte tüm detaylar

Bakanlıktan beklenen açıklama geldi 

2023 Ocak ayı ile beraber memur ve emekli zammını belirleyecek olan enflasyon farkı 3 Ocak tarihinde açıklandı. Enflasyon farkı belli olduktan sonra ise zam oranı da yüzde 25 olacak şekilde belirlendi. Yapılmış olunan zam oranına tepki büyürken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan açıklama geldi. Söz konusu zam oranını yüzde 30'a çıkardıklarını dile getirdi. Zamlı emekli ve memur maaş farkı için geri sayım devam ediyor. Maaş farklarının hesaplara ne zaman yatırılacağına ile alakalı sorular çoğalıyor. Yapılan zamlar sonrasında en düşük emekli aylığı 5 bin 500 olurken en düşük memur maaşı ise 11 bin 848 liraya çıktı. Maaşların belli olması İle birlikte vatandaşların gözü emekli ve memur maaş zam farklarının hesaplara yatırılacağı tarihe çevirdi. Zam farkı ile ilgili  son dakika açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından geldi.

Memur ve emekli maaşı zam farkı tarihi 

Bakanlık tarafından yapılmış olan açıklama ise şu şekilde emekli maaş zammı ve ek gösterge farkı 27 Ocak 2023 Cuma günü ödemeye başlanılacak ifadeleri yer aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, konuya ile ilgili şu sözleri dile getirdi. 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olarak oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklar da oluşan ek gösterge fark tutarı, aylık almış oldukları banka ve PTT şubelerinden 27 Ocak 2023 Cuma günü ödeme yapılmaya başlanılacak. Zam farkı ödemelerine 27 Ocak 2023 cuma günü başlanacak.

SONRAKİ HABER