2023 ehliyet affı gelecek mi? Ehliyet affından kimler yararlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sürücülerin, alkol, yasaklı madde, ölümlü ve yaralamalı kaza, drift halleri dışında kalan trafik ceza puanlarının silindiğini açıkladı. Peki, 2023 ehliyet affı geldi mi? Bu aftan kimler yararlanacak?

2023 ehliyet affı gelecek mi? Ehliyet affından kimler yararlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı ardından alınan kararları canlı yayında açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilen kamuya olan borçların cezalarını kaldırdıklarını açıklayan Erdoğan, cezalarda düzenleme ve taksitli ödeme imkanı sağladıklarını duyurdu.

Ehliyet affı geldi mi? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından canlı yayında alınan kararları açıkladı. Trafik ceza puanları ile ilgili bir müjdeyi paylaşmak istediğini belirterek söze başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haberi duyurdu. 2, milyon sürücünün ceza puanının silineceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak düzenleme ile sürücülerin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden dolayı kaynaklanan ceza puanlarının silindiğini açıkladı. 2.5 milyon sürücünün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edileceğini kamuoyuyla paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, trafik ceza puanları ile ilgili müjdeli haberi verdi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı gaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2.5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER