2021 YÖKDİL Başvuruları Ne Zaman Sona Eriyor, Sınav Ücreti Kaç TL Oldu!

Lisansüstü eğitim almak isteyenlere geçerli bir puan almaları şartı koşulan 2021 YÖKDİL sınavı için başvuru süreci devam ediyor. YÖKDİL 2021 başvuruları nasıl yapılır? 2021 YÖKDİL sınav ücreti ne kadardır? 2021 YÖKDİL sınavı son başvuru tarihi ne zaman?

2021 YÖKDİL Başvuruları Ne Zaman Sona Eriyor, Sınav Ücreti Kaç TL Oldu!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından her yıl yapılan YÖKDİl sınavı için 2021 başvuruları devam ederken bu başvuru detayları yoğun şekilde araştırılıyor.

2021 YÖKDİL başvuruları başladı. 2021 YÖKDİL başvurusu yapacak adaylar için başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. YÖKDİl başvurusu yapmak isteyen adaylar sınav ücretinden, başvuru tarihlerine, başvurunun nasıl yapılacağından sınav tarihine kadar çok sayıda konuda araştırma yapıyorlar.

2021 YÖKDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2021 YÖKDİL sınavına girmek isteyen adaylar başvuru işlemlerini yapmaya başladılar. ÖSYM tarafından bir açıklama yapılarak bu başvuru işleminin nasıl gerçekleştirileceği bildirildi. Adaylar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığı ile veya bireysel olarak yapabilecekler. ÖSYM'nin aday işlemleri internet sitesi üzerinden yapılan başvurular aynı zamanda ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından da gerçekleştirilebilecek. Bu yıl 2021 YÖKDİL başvurularında ek olarak bir başka detay daha uygulanıyor. Sınav başvurularında adaylardan HES kodu bilgisi alınıyor. Bu nedenle başvuru işlemi yapılmadan önce adayların kendilerine ait HES kodlarını almış olmaları gerekiyoer.

2021 YÖKDİL SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2021 YÖKDİL sınavına girecek adaylar sınav ücreti konusunda da büyük bir merak ediyorlar. Yapılan zam sonrasında 2021 YÖKDİl sınav ücreti 145 TL olarak belirlendi. Adaylar eğer Geç Başvuru Gününde başvuru işlemi yaparlarsa sınav ücreti yüzde 50 oranında arttırılacak. Bu durumda adaylar 2021 YÖKDİL sınav ücreti için 217,5 TL ödemek zorunda kalacaklar.

2021 YÖKDİL SINAVI SON BAŞVURU TARİHİ!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YÖKDİL sınavına başvuru yapmak isteyen adayların başvuru işlemleri 5 Şubat 2021 tarihinde başladı. 2021 YÖKDİL başvuruları 15 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleriyle elektronik ortamda yapabilecekler.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@