2020 KPSS Puanıyla 40 Bin Öğretmen Ataması Talebi Twitter'da Gündem

2020 KPSS puanıyla 40 bin ek öğretmen ataması talebi Twitter'da gündem oldu. Binlerce atanamayan öğretmen, MEB'den yeni atama duyurusu beklerken konuya dair binlerce paylaşım yapıldı.

2020 KPSS Puanıyla 40 Bin Öğretmen Ataması Talebi Twitter'da Gündem

Öğretmenler atanabilmek için yeni bir sosyal medya çalışması başlattılar. Önümüzdeki günlerde 2021 yılı KPSS başvurularının başlayacak olması nedeniyle öğretmenler MEB'in 40 bin ek öğretmen ataması yapmasını talep ediyorlar. 

40 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK MI?

Binlerce öğretmen sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlar ile seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a duyurmak istiyorlar. 

Adayların ortak talebi 2020 KPSS puanıyla 40 bin öğretmen ataması yapılması. Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın atamalar konusunda adım atmasını talep ediyorlar. Twitter üzerinden yürütülen sosyal medya çalışamasında ise şuana kadar 200 binden fazla tweet atıldı. 

Öğretmenlerin tamamının ortak talebi 2020 KPSS puanları ile 40 bin yeni atama. 

ÖĞRETMENLERİN PAYLAŞIMLARI

Kamugundemi.com olarak bizlerde öğretmenlerin Twitter üzerinden başlatıkları atama taleplerine sitemizde yer veriyoruz. İşte öğretmenlerin 40 bin ek atama konusunda yapmış oldukları paylaşımlar ve dile getirdikleri talepleri.

#KabineEk40BiniVer etiketi ile yapılan bazı paylaşımlar. 

"2020 KPSS ile Ek 40 bin öğretmen alınması elzemdir." 

"SON 20 YILIN EN DÜŞÜK ATAMASINI KABUL ETMİYORUZ!"

"Umutlar sönmesin emekler heba olmasın İdealleri için emek veren, mesleğine kavuşmak için alın teri döken, aylardır sesini duyurmaya çalışan öğretmenlerimizin hakkı teslim edilmeli, umutlu bekleyiş bir muştu ile nihayet bulmalıdır."

"Hakkımızı alana kadar gerekirse her gün devam edeceğiz. Biz hakkımız olandan fazlasını istemiyoruz. Mucize de beklemiyoruz. Ek 40 bin haktır."

"Artık evde kimse üzerime gelmiyor. O kadar üzgün görünüyorum ki kafamı dağıtmaya çalışıyorlar. Ama bilmiyorlar ki benim kalbim bir müjdeye tutuldu sayın cumhurbaşkanım"

ZİYA SELÇUK'U ETİKETLEYEREK PAYLAŞIM YAPTILAR

Öğretmenler atama taleplerine dair seslerini daha iyi duyurabilmek ve mesajlarının yerine ulaşması için paylaşımlarına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı etiketlediler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@