2 Milyar Dolarla Kaçtığı İddia Edilen Thodex Kurucusunun MHP Milletvekilinin Oğluyla Ortak Şirketi Olduğu Ortaya Çıktı

Thodex kurucu olan Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolar ile yurtdışına çıktığı iddia edilmişti. Halen gündemde yer alan konuya ilişkin yeni bir iddia gündeme geldi. Özer'in MHP milletvekilinin oğluyla bir şirket kurdukları ve ortak oldukları öne sürüldü.

2 Milyar Dolarla Kaçtığı İddia Edilen Thodex Kurucusunun MHP Milletvekilinin Oğluyla Ortak Şirketi Olduğu Ortaya Çıktı

Türkiye son günlerde kripto para vurgunu iddiaları ile çalkanıyor. Kripto para borsası Thodex'in sahibinin yaklaşık 2 milyar dolarlık bir para ile birlikte yurdışına kaçtığı gündemde yer alıyor. 400 bin kkişinin aktif olarak kullandığı borsa şirketinin hizmetlerine ara vermesi, şirlet sahibinin yurtdışına çıkmış olması vurgun iddilarını gündeme getirmişti. 

FARUK FATİH ÖZER MİLLETVEKİLİ OĞLU İLE ORTAK İDDİASI

Sözcü'de ve Cumhuriyet Gazetesi'nde ayrı ayrı yer alan haberlerde; Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ile  MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı'nın geçen yıl eylül ayında ile 'Hoppara' adlı bir şirket kurduğu iddiaları yer aldı. 

Söz konusu şirketin İstanbul Erenköy vergi dairesine kayıtlı olduğu, 28 Eylül 2020’de kurulan anonim şirketin amacı İTO kayıtlarında “Ödeme hizmeti verilmesi ve elektronik para ihracı” olarak tanımlandığı haberlerde yer aldı. Mert Sancaklı ve Faruk Fatih Özer'in şirkette önetim kurulu üyesi ve temsile yetkili isimler olduğu kayıtlı. Ayrıca yönetim kurulu üyeliğinin 28 Eylül 2023'e kadar süreceği belirtiliyor.

Kayıtlara göre Hoppara Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi’nin iki ortağı Mert Sancaklı ve Faruk Fatih Özer olduğu görülüyor. Ayrıca söz konusu şirketin amacı da “Şirketin amacı ve faaliyet alanı ödeme hizmetlerinin verilmesi ve elektronik para ihracıdır” şeklinde tanımlanmış. 

CUMHURİYET GAZETESİ GÖRSEL PAYLAŞTI

Ortaklık iddialarına ilişkin Cumhuriyet Gazetesi yukarıda yer alan görseli paylaştı. 

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU TWİTTER'DA YAZDI

Mert Sancaklı ismi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından da dile getirildi. Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Faruk Fatih Özer ile  fotoğrafının sosyal medyada yer almasının ardından Bakan Çavuşoğlu açıklamada bulundu. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@