2 Kişinin Öldüğü Kazada Alkollü Sürücüye 33 Yıl Hapis Cezası

KASTAMONU'da, alkollü ve ehliyetsiz kullandığı otomobille kırmızı ışık ihlali yaptığı kavşakta başka bir otomobile çarparak 2 kişinin ölümüne yol açan sürücü 31 yaşındaki Cemal Demir, tutuklu yargılandığı davada toplam 33 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler 08.10.2015, 21:32
2 Kişinin Öldüğü Kazada Alkollü Sürücüye 33 Yıl Hapis Cezası
(DHA) - KASTAMONU'da, alkollü ve ehliyetsiz kullandığı otomobille kırmızı ışık ihlali yaptığı kavşakta başka bir otomobile çarparak 2 kişinin ölümüne yol açan sürücü 31 yaşındaki Cemal Demir, tutuklu yargılandığı davada toplam 33 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaza, geçen 11 Şubat'ta Şerife Bacı Devlet Hastanesi Kavşağı'nda meydana geldi. Cemal Demir yönetimindeki 37 BB 279 plakalı otomobil, sürücüsünün kırmızı ışıkta geçmesi sonucu kavşaktan dönen 31 yaşındaki Erol Küçük'ün kullandığı 37 LE 409 plakalı otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle takla atan otomobilin sürücüsü Erol Küçük ve yanında bulunan 45 yaşındaki Nevzat Reçberoğlu öldü. Cemal Demir ile yanındaki arkadaşı Ömer Gülükoğlu ise yaralı kurtuldu.

Hastanede tedavisinin ardından tutuklanan Cemal Demir, Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak' suçundan açılan davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Cemal Demir, duruşmaya Kastamonu E Tipi Cezaevi'nden video konferans sistemiyle katıldı.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanığın alkollü ve ehliyetsiz araç kullanıp, yüksek hız ve kırmızı ışık ihlali yaparak işlediği suçun 'taksirle adam öldürme' dışına çıktığını, verilecek cezada olası kasıttan 'kasten adam öldürme' hükümlerinin uygulanmasını talep etti. Son sözü sorulan sanık Cemal Demir de "Böyle bir olayın yaşanmasından dolayı çok üzgünüm, pişmanım" dedi.

Mütalaaya uyan mahkeme de sanığa önce 2 kişinin ölümü nedeniyle 2 kez ömür boyu hapis verdi. Olayda 'olası kasıt' bulunduğuna hükmeden mahkeme, duruşmalardaki iyi halini de gözeterek sanığın cezasını toplam 33 yıl 4 aya düşürdü. Sanığa ayrıca, Ömer Gülükoğlu'nun yaralanması ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle de 6 bin 240 lira para cezası verildi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@