19 Mayıs coşkusu Fener Alayıyla Başladı Yoğun yağmur altında 3 bin kişi yürüdü

SAMSUN'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü"...

Haberler 17.05.2016, 22:12
19 Mayıs coşkusu Fener Alayıyla Başladı Yoğun yağmur altında 3 bin kişi yürüdü
SAMSUN'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü" düzenlendi.

Yürüyüş, yağmur nedeniyle daha erken sonlandırıldı. Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 'Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü' düzenlendi. Yürüyüşe 81 ilden 500 izci, 7 bölgeden içlerinde Diyarbakır'ın da bulunduğu 300 kişilik halk oyunları ekibinin yanısıra yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı. Mehter takımıyla birlikte Uğur Mumcu Parkı'nda toplanan kalabalık ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla yürüyüşe başladı.

Yürüyüşe katılan İl Jandarma Komutanlığı Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin güvenliğini sağlayan Atlı Jandarma ekibi renk kattı. 'Mustafa Kemalin Askerleriyiz' diye slogan atarak yoğun yağmur altında yurüyen kalabalıkta halk oyunları gösterileri ilgi çekti. Yürüyüş İstiklal caddesi üzerinde devam ederken yağmurun şiddetini artırması nedeniyle Tütün İskelesinde bitmesi gerekirken Öğretlen Evi önünde son buldu. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@