19 Eylül Gaziler Günü'nde Anıtkabirde Tören Düzenlendi

ANKARA (ANKA) -19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar başkanlığın...

Haberler 19.09.2015, 13:05
19 Eylül Gaziler Günü'nde Anıtkabirde Tören Düzenlendi

ANKARA (ANKA) -19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabirdeki törenlerden sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı M. Şükrü Tandoğan ve beraberindeki heyet Vali Kılıçlar’ı makamında ziyaret etti.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Anıtkabir’de tören düzenlendi. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Piyade Kıdemli Albay Mehmet Şükrü Tandoğan ve Gaziler ile askeri personel ve öğrencilerden oluşan heyet, Aslanlı Yoldan yürüyerek tören alanına geldi. Atatürk'ün mozolesine çelenk koyulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Vali Kılıçlar, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

“Güçlü ve saygın Türkiye’nin temelleri ve Türk Kahramanlığının Sönmeyen Meşaleleri, Kahraman Gazilerimize,

-“TÜRK MİLLETİ SİZLERE VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARDIR”-

Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna şehit olmayı göze alarak vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri oldunuz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan toprakları üzerinde şanlı bayrağımızı dalgalandırmamızı sağlayan kahraman Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, Ankara halkı adına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Türk milleti sizlere ve aziz şehitlerimize minnettardır.”

Anıtkabir’deki törenin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin makamında ziyaret ettiği Kılıçlar, “Millet olma bilincini bizlere aşılayan şehit ve gazilerimizin aziz hatırası, bizlerin ruhunda ebediyen canlı kalacaktır. Şehitlerimizi rahmetle anarken siz gazilerimizi de daima minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Sizlerden aldığımız manevi güçle, bizler ve bizden sonraki nesiller, her koşulda ülkemizin bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini korumak konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır. Bu vesileyle bu anlamlı gündeki ziyaretinizin için teşekkür ediyor, sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@