15 Temmuz şehitlerinin adları okullarda yaşayacak

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin isimlerini Yeniceabat’ta inşa ettiği Mesleki Eğitim Kampusu’nde yaşatacak. Yeni adı ‘BTSO 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim Kampusu’ olarak değiştirilen bölgedeki eğitim kurumlarına da şehitlerin isimleri verildi.

Haberler 11.08.2016, 14:05
15 Temmuz şehitlerinin adları okullarda yaşayacak
BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlerin isimlerini Yeniceabat’ta inşa ettiği Mesleki Eğitim Kampusu’nde yaşatacak. Yeni adı ‘BTSO 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim Kampusu’ olarak değiştirilen bölgedeki eğitim kurumlarına da şehitlerin isimleri verildi.

Darbe girişimini engelleyen demokrasi şehitlerinini isimlerini Osmangazi İlçesi’nde yer alan Yeniceabat Mesleki Eğitim Kampusu’ndeki okul, yurt ve konferans salonlarına verildi. Hain saldırıda canlarını hiçe sayarak milli irade ve demokrasiyi korumak adına şehit olan Ömer Halisdemir, Abdullah Tayyip Olçok, Erol Olçok, Halil Kantarcı, Prof.Dr. İlhan Varank, Türkan Türkmen Tekin ve Mustafa Cambaz’ın isimleri yeni adı ’BTSO 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim Kampüsü’ olan eğitim kompleksinde yaşatılacak.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye Cumhuriyeti var oldukça isimleri unutulmayacak kahraman şehitlerin arasında 15 Temmuz şehitlerinin özel bir yeri olduğunu belirtirken ülkenin bütünlüğü ve milletin selameti için canlarını veren 240 şehidin öyküleri nesilden nesile anlatılacak kahramanlar olduğunu söyledi. Burkay, şöyle dedi:

"Bizler de Türkiye için milat olan 15 Temmuz’da ülkemizin tarihine altın harflerle geçen kardeşlerimizin isimlerini BTSO tarafından kentimize kazandırdığımız okullarımıza verdik. Böylece 15 Temmuz kahramanlarımızdan sembol olmuş şehitlerimiz arasından 7’sinin isimlerini kampusumüzdeki kurumlarda yaşatacağız."

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ OKULLARDA YAŞATILACAK 

Tüm 15 Temmuz şehitlerinin adlarını ölümsüzleştirmek amacıyla Bursa’ya kazandıracakları ‘Demokrasi Anıtı’ için çalışmalarını sürdürdüklerini de hatırlatan Başkan Burkay, "Gelecek nesillere örnek olmasını arzu ettiğimiz bu milli kahramanlarımız arasından sembolleşmiş isimleri Bursa iş dünyasının katkılarıyla kentimize kazandırdığımız eğitim kurumlarımızda yaşatacağız. BTSO 15 Temmuz Şehitleri Kampüsümüzde eğitim alacak öğrencilerimiz bu okullarda daha yüksek bir milli bilinçle ülkemizin ve milletimizin geleceğine katkıda bulunmak için yetişecekler" diye konuştu.

Bölgedeki eğitim kurumlarının isimleri şu şekilde değişti:
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Şehit Prof Dr İlhan Varank Teknik Ve Meslek Lisesi, Şehit Erol Olçok Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Uygulama Oteli, Şehit Türkan Türkmen Tekin Kız Öğrenci Yurdu, Şehit Mustafa Cambaz Erkek Öğrenci Yurdu, Şehit Halil Kantarcı Konferans Salonu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@