15 Temmuz gecesi konağın karşısında denizaltı görülmüş

SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, sivil toplum kuruluşu ve işadamları ile birlikte bulunduğu bir programda, "15 Temmuz akşamı ile ilgili henüz netleşmemiş bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum" diyerek yaptığı konuşmada,...

Haberler 18.08.2016, 17:16
15 Temmuz gecesi konağın karşısında denizaltı görülmüş
SAMSUN, () - SAMSUN Valisi İbrahim Şahin, sivil toplum kuruluşu ve işadamları ile birlikte bulunduğu bir programda, "15 Temmuz akşamı ile ilgili henüz netleşmemiş bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum" diyerek yaptığı konuşmada, "O gece koruma kulağıma bir şeyler söyledi. 'Konağın karşısında denizaltı görülmüş' dediler. 'Denizaltı çıkıyor, güverte kısmından bizi gözlüyorlar' denildi. Acaba konakta bakanlar var diye konağı mı patlatacaklardı, yoksa başarılı olsalardı oradan bakanlarımızı mı götüreceklerdi şu an için bilmiyoruz" dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Batıpark Golf Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşları, siyasiler ve iş adamlarının buluştuğu Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak her ay düzenlenen programa katıldı. Burada bir konuşma yapan Vali İbrahim Şahin, 15 Temmuz'da FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılmak istenilen darbe girişiminde, belediye başkanlarına görev vererek kışla ve jandarma komutanlığının yanına iş makinalarını ve kamyonları koyduklarını söyledi. Vali Şahin, "Belki askeriye oradan çıkar da olumsuz bir davranış içerisine girerler diye tedbir aldık. O akşam emniyet teşkilatımız inanılmaz bir performans sergiledi. Ben de gösterdikleri bu başarılardan dolayı kendilerini takdirname ile ödüllendirdim. 15 Temmuz akşamı ile ilgili henüz netleşmemiş bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. O gece bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız, il başkanımız otururken koruma arkama geldi ve kulağıma bir şeyler söyledi. Ben de izin isteyerek emniyet müdürü, jandarma komutanı, MİT bölge başkanı ve başsavcı ile beraber makama geçtim. Arkadaşlara durumun ne olduğunu sordum. 'Konağın karşısında denizaltı görülmüş' dediler. 'Denizaltı çıkıyor, güverte kısmından bizi gözlüyorlar' denildi. Sahil Güvenlik Komutanı'nı arayarak gözlem için bir devriye çıkarmasını istedim. Gittiler fakat 'herhangi bir şey yok' diye geri döndüler. Tabi bir zaman sonra bu durum beni daha fazla rahatsız etti. Varsa böyle bir şey ortaya çıkmalı, hele gerçekse bunun affı mümkün değil" diyerek şöyle devam etti:

ONLAR DA BİZİ GÖZETLEDİ

"OHAL bürosunda görevlendirdiğim vali yardımcısına söyledim. O da o akşam görevli olan polisleri dinlemiş. Polislerimiz, 'Biz çocuk değiliz gördük. Hatta dürbünle baktık. Onların da bizi büyük dürbünleriyle izlediklerini gördük. Bizi gördüklerinde yavaşça kayboldular' dediler. Ben de başsavcımızla görüştüm. O da 'İnebolu'ya bazı fakslar gitmiş' deyince bunu inceleyelim dedik. Başsavcılığa bu durumu şikayet konusu olarak bildirdik. Denizaltılar radar sistemiyle denizin altında hareket ettikleri için eğer kayıtlar silinmemişse bir şekilde ortaya çıkacak. Tabi böyle bir şey varsa bu vahim bir durum. Acaba konakta bakanlar var diye konağı mı patlatacaklardı, yoksa başarılı olsalardı oradan bakanlarımızı mı götüreceklerdi şuan için bilmiyoruz. Umarım ki, böyle bir şey yoktur."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@