15 Bölücü Terörist Etkisiz

ANKARA(ANKA) – TSK Hakkâri’de çok sayıda barınak, mağara ve silah mevzilerine dün ...

Haberler 17.10.2015, 11:15
15 Bölücü Terörist Etkisiz

ANKARA(ANKA) – TSK Hakkâri’de çok sayıda barınak, mağara ve silah mevzilerine dün düzenlediği harekat ile 11 bölücü teröristi etkisiz hale getirdi.

TSK’dan verilen bilgiye göre Hakkâri Yüksekova’da tespit edilen Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait çok sayıda barınak, mağara ve silah mevzileri dün düzenlenen hava harekâtı ile imha edildi. 11 terörist etkisiz hale getirilirken, bölgede yapılan aramada, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristin cesedi araziye gizlenmiş olarak bulundu. Bölücü Terör Örgütü tarafından kullanılan dört adet mağarada; bir Doçka uçaksavar makineli tüfeği, sekiz Kaleşnikof piyade tüfeği, bir Bixi makineli tüfeği, bir Kannas keskin nişancı tüfeği, bir RPG-7 roketatar, dört RPG-7 roketi, 10 el bombası, bir telsiz, bir radyo, ele geçirilen silahlara ait çok sayıda mühimmat, yiyecek, yaşam malzemesi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

-BEŞ BÖLÜCÜ TERÖRİST TESLİM OLDU-

Muş Bulanık’ta devam eden operasyonda ikişer büyük tüp halindeki el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

Bölücü Terör Örgütü’nden kaçan, Şanlıurfa Ceylanpınar’da dört terörist, Hilvan’da bir terörist olmak üzere toplam beş terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

-SIĞINAKTA ÜÇ TERÖRİST ÖLÜ BULUNDU-

Tunceli’de devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü tarafından kullanılan bir adet sığınakta üç Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist cesedi bulundu, çok sayıda yaşam malzemesi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

-LİCE’DE 200 KİLO ESRAR, 600 BİN KÖK HİNT KENEVİRİ ELE GEÇTİ-

Diyarbakır Lice’de devam eden operasyonda bir Kaleşnikof piyade tüfeği, dört dolu Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, üç tabanca, iki dolu tabanca şarjörü, bir av tüfeği,
200 kilogram esrar ve 600 bin kök hint keneviri, 400 kilogram amonyum nitrat, 15 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 4 bin torpil, ele geçirilen silahlara ait çok sayıda mühimmat, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme, yiyecek, yaşam malzemesi ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi. Toplam sekiz şüpheli şahıs gözaltına alındı. Ayrıca operasyon bölgesinde üç el yapımı patlayıcı saptanarak yerinde imha edildi.

Van Başkale’de devam eden operasyonda 45 kilogram patlayıcı madde, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme, yiyecek ve muhtelif örgütsel doküman ele geçirildi.

Van Başkale, Yolmaçayır Mahallesinde bir evde yapılan aramada 100 kilogram patlayıcı madde, 300 metre kablo, iki adet fünye ele geçirildi. Konu ile ilgili adli tahkikat başlatıldı. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@