14 Yaşındaki Aleyna'yı Öldüren Sanık: Keşke Ben Paramparça Olsaydım

ADANA'da birlikte yaşadığı kadını öldüren oğlundan intikam almak isterken yanlışlıkla komşu evine ateş edip 14 yaşındaki Aleyna Erbil'i öldüren 51 yaşındaki Mehmet Çaktır, ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, "Keşke ben paramparça olsaydım, her gün rüyalarıma giren o çocuğa bir şey olmasaydı" dedi.

Haberler 30.11.2015, 14:26
14 Yaşındaki Aleyna'yı Öldüren Sanık: Keşke Ben Paramparça Olsaydım

 (DHA)- ADANA'da birlikte yaşadığı kadını öldüren oğlundan intikam almak isterken yanlışlıkla komşu evine ateş edip 14 yaşındaki Aleyna Erbil'i öldüren 51 yaşındaki Mehmet Çaktır, ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, "Keşke ben paramparça olsaydım, her gün rüyalarıma giren o çocuğa bir şey olmasaydı" dedi.

Konya'nın Çumra İlçesi'nde 6 Eylül'de 26 yaşındaki Osman Ebrail Çaktır, kendilerini terk eden babası Mehmet Çaktır'ın 15 yıldan bu yana birlikte yaşadığı 39 yaşındaki Birgül Taş'ı av tüfeğiyle başına ateş ederek öldürdü. Memleketi Adana'ya kaçmaya çalışan Osman Ebrail Çaktır, yolda yakalanıp tutuklandı. İlk eşinden katil zanlısı Çaktır ile birlikte 4 çocuğu olan Mehmet Çaktır, cinayetin ardından çocuklarından intikam almak için Adana'ya geldi. Mehmet Çaktır, çocuklarının yaşadığı Sümer Mahallesi'nde gündüz keşif yaptı. Akşam tekrar mahalleye gelen alkollü Çaktır, evleri karıştırınca Faruk Erbil'e ait eve ateş açtı. Saldırıda kanepede uzanan Erbil'in kızı Aleyna Erbil öldürüldü.

Görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis, saldırganın Konya plakalı bir otomobil ile kaçtığını belirledi. Çalışmalarını devam ettiren polis, aynı sokakta oturan Barış Çaktır'a ulaştı. Saldırının kendilerine yapılmak istendiğini belirten Barış Çaktır, babalarının kendilerini tehdit ettiğini söyledi. Bunun üzerine Konya'nın Çumra İlçesi'ne giden polis Mehmet Çaktır'ı gözaltına alarak Adana'ya getirdi.

Tutuklanan Mehmet Çaktır, resmi nikahlı eşinden 15 yıldır ayrı yaşadığını belirterek, "Bu nedenle nikahlı eşim ve çocuklarım bana husumet besliyordu. Oğlum Osman, beraber yaşadığım Birgül Taş'ı öldürdükten sonra diğer oğlum beni arayarak şikayetçi olmamam konusunda tehdit etti. Aldığım alkolün etkisiyle eşime ait olduğunu düşündüğüm eve doğru korkutmak amacıyla ateş ettim. Amacım kimseyi öldürmek değildi, pişmanım" diye savunma yaptı.

'RÜYALARIMA GİRİYOR'

Ömür boyu hapis cezası istemiyle hakkında Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan ve haksız tahrik indirimi uygulanmaması talep edilen Mehmet Çaktır, "Eşim ve çocuklarımın yaşadığı sokağa girdim. Araçtan inmeden tüfeği camdan dışarı çıkarıp pencereye doğru 5 el ateş edip ayrıldım. Keşke ben paramparça olsaydım, o çocuğa bir şey olmasaydı. Her gün rüyama giriyor, 'Beni nasıl vurdun, nasıl öldürdün?' diyor. Allah ailesine sabır versin" dedi.

Mehmet Çaktır'ın resmi nikahlı eşi Hüsne Çaktır da ayrı yaşadığı kocasının kendisini ve çocuklarını ölümle tehdit ettiğini söyledi. Sanığın tahliye istemini reddeden mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@