128 Milyar Dolar, Enflasyon, Dolar Tartışmaları Sonrası Ak Parti'nin Oy Oranı! Son Seçim Anketi

Optimar Araştırma Şirketi genel seçim sonuçlarına dair gerçekleştirdiği seçim anketi sonuçlarını ilan etti. Seçim anketi ekonomide tartışmalı başlıkların yer aldığı ve kapanma sürecine ilişkin gelişmelerin gündemde olduğu dönemde gerçekleştirildi. Anket sonuçlarına dair son oranlar.

128 Milyar Dolar, Enflasyon, Dolar Tartışmaları Sonrası Ak Parti'nin Oy Oranı! Son Seçim Anketi

Türkiye gündemi son dönemlerde oldukça hareketli bir süreçten geçiyor. Ekonomi başlıklarının çok sık konuşulduğu, tam kapanma sürecinin yaşandığı ve siyasi başlıkların çok konuşulduğu bu süreçte seçim anketi çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda seçim sonuçları ve oy oranlarına dair araştırma yapan Optimar Araştırma Şirketi, son verileri kamuoyu ile paylaştı. 

SEÇİM SONUÇLARINA DAİR SON ANKET ARAŞTIRMASI

Optimar Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen son oy araştırmasında hem ittifakların hemde partilarin oy oranları açıklandı. Bu kapsamda AK Parti ve MHP'nin oy oranları üzde 48,9 olarak açıklandı. Millet İttifakında ise CHP ve İYİ Parti'nin oy oranları yüzde 34.7 seviyesinde. HDP'nin oy oranı ise yüzde 11.5 bandında bulunuyor. 

İttifakların dışında partilerin oy oranlarına dair liste ise şöyle;

AK PARTİ: Yüzde 38,4

CHP: Yüzde 24,4

HDP: Yüzde 11,5

MHP: Yüzde 10,5

İYİ PARTİ: Yüzde 10,3

DİĞER: Yüzde 4,9

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Partilerin oy oranlarına dair gerçekleştirilen araştırma sonuçlarının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair sorular katılımcılara yöneltildi. Katılımcılara olası bir cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy verecekleri soruldu. Ortaya çıkan sonuçlarda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oldukça önde olduğu görülüyor. İşte o sonuçlar. 

Milliyet Gazetesinden Zafer Şahin yazısında oy oranlarına dair "Cumhurbaşkanı Erdoğan olası rakiplerinin açık ara önünde. Erdoğan'ı yüzde 8 ile Mansur Yavaş, yüzde 7 ile "AK Parti adayına oy veririm" diyenler ve yüzde 6.2 ile Ekrem İmamoğlu takip ediyor. Meral Akşener'in oyu yüzde 5.2, Kılıçdaroğlu'nun oyu ise yüzde 1.6. Muharrem İnce'ye Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 4.2." açıklamasında bulundu. 

EKONOMİK KRİZDEN KİM ÇIKARIR?

AREA firması tarafından gerçekleştirilen araştırmada ise katılımcılara "Türkiye'yi içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik krizden kim çıkarır?" sorusu yöneltildi. Bu soruya katılımcıların yüzde 30.8'i Recep Tayyip Erdoğan yanıtını verdi. Meral Akşener için yüzde 9.8, Kemal Kılıçdaroğlu için ise yüzde 8.4 oranında oy çıktı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@