12 Pkk'lının Öldürüldüğü Evi Kiraya Veren Gözaltına Alındı

VAN'ın Edremit İlçesi'nde gerçekleştirilen ve 12 PKK'lı teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonla ilgili yapılan soruşturma kapsamında villa tipi evi kiraya verdiği belirlenen 1 kişi gözaltına alındı.

Haberler 12.01.2016, 17:41
12 Pkk'lının Öldürüldüğü Evi Kiraya Veren Gözaltına Alındı

(DHA)- VAN'ın Edremit İlçesi'nde gerçekleştirilen ve 12 PKK'lı teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonla ilgili yapılan soruşturma kapsamında villa tipi evi kiraya verdiği belirlenen 1 kişi gözaltına alındı.

Van'ın Edremit İlçesi'nde 2 gün önce villa tipi bir eve yapılan operasyonda Başkale Gücü olarak bilinen 12 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirilmiş, özel harekat polisi Önder Ertaş şehit olmuş, 2 polis yaralanmıştı. Operasyon sonrası Van Cumuhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında önemli ipuçları elde edilirken, ev sahibinin tespiti için de çalışmalar derinleştirildi. Bu kapsamda yapılan araştırmalarda evin sahiplerinin Van dışında yaşadığı ancak 1 hafta önce bir kişi tarafından 1500 TL'ye kiraya verildiği ortaya çıktı. Evi kiraya veren kişi gözaltına alınırken, evin çevresine yerleştirilen güvenlik kamerası hard diskleri incelenerek eve giren çıkan farklı kişilerin tespiti de yapılacak. Ayrıca evi kiraya veren kişinin örgütle bağlantısı olup, olmadığı da araştırılıyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@