10 Haziran Kabine Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Zaman Konuşacak?

10 Haziran Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gerçekleştirilecek. Kabine toplantısının ne zaman başlayacağı, esas gündem maddeleri, alınacak kararlar ve toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı konuşmalara ilişkin tüm ayrıntılar merak ediliyor.

10 Haziran Kabine Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Zaman Konuşacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının tarihi değiştirilmişti. Önümüzdeki hafta başında gerçekleştirilecek olan NATO Liderler Zirvesi Toplantısı nedeniyle kabine toplantısı  hafta içine alındı. Bugün gerçekleştirilecek olan toplantıya ilişkin detaylar ise şu şekilde;

KABİNE TOPLANTISININ TEMEL BAŞLIĞI NATO ZİRVESİ OLACAK

Elde edilen bilgilere göre Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin temel konu başlığı NATO Zirvesi olacak. 

Pazartesi günü başlayacak olan NATO Zirvesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birçok ikili görüşme gerçekleştirecek. Bunun yanında toplantıda güvenlik konuları başta olmak üzere çok sayıda başlığın dünya liderleriyle ele alınması bekleniyor. 

DİĞER İKİ GÜNDEM MADDESİ: KANAL İSTANBUL VE DENİZ SALYASI

Cumhrubaşkanlığı Kabine Toplantısında ekonomik başlıklarda ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yaşanan süreci kabinesi ile değerlendirecek. 

Kabinenin bir diğer gündem maddesi de Marmara Denizinde görülen deniz salyası ve tehlikeleri olacak. Toplantıda konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un bir sunum yapması planlanıyor.

Bunun dışında siyasi gündemin de üzerinde durduğu Kanal İstanbul Projesi de Kabine Toplantısında ele alınacak başlıklardan olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da, kabine üyelerini, bu ay inşaat çalışmalarına başlanacak olan Kanal İstanbul'la ilgili bilgilendirecek.

MASKE VE PAZAR YASAĞI KALKABİLİR

Kabine toplantısında ayrıca salgının son durumuda değerlendirilecek. 

Toplantıda aşılamadaki son durumun yanı sıra sokakta maske yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı konusu da gündeme gelecek. Açık alanlarda maske yasağının kaldırılabileceğine diar bazı değerlendirmeler basında yer almıştı. Bunun dışında pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının da kaldırılabileceği konuşuluyor. 

TOPLANTI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, KARARLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında öğleden sonra saat 15.00 yada yada 16.00 sularında başlayacak. Toplantının 3 saat civarı sürmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise halka sesleniş konuşmasını 19.00 ile 19.30'da yapması öngörülüyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@